Kolbastı hangi yöreye ait oyun havasıdır?

Türkiye’nin her yerinde bilinen ve çoğu dizi, reklam ve sinema filmlerinde ara müzik olarak kullanılan kolbastı müziği nereden gelmektedir? Hangi yörenin meşhur şarkısıdır?

Karadeniz yöresine aittir ben izlemeyi çok severim oynamayı pek beceremem ama çok güzel.

Trabzon yöresine ait bir oyun diye biliyorum ben engel olmama rağmen oynamayı sevdiğim bir oyundur.

Kolbastı Trabzon’a aittir.Kolbastı çok tutulduğu zaman herkes kolbastı aslında bize ait diyerek yanıltmaya çalışıyordu milleti

Kolbastı oyun havası Karadeniz’e aittir. Ve oynaması da çok eğlencelidir.

Kolbastı Karadeniz yöresine ait bir oyundur.

Trabzon ilimize ait olan ve oranın yöresinin sıklıkla oynadığı bir oyun çeşididir.

Karadeniz yöresine ait, Trabzon’a sıkça oynanır. Ben lisedeyken de arkadaşlar oynuyordu ancak ben bir türlü ayak uyduramamıştım. Hızlı ve oldukça eğlenceli bir oyun havası

Bildiğim kadarıyla Trabzon bölgesine ait bir türdür. Ayrıca kolbastıyı çok severim.

Yüksek enerjili, izlemeye doyamadığımız, Karadeniz yöresine ait bir oyun havasıdır.

Kolbastı karadeniz yöresine ait bir oyun havasıdır. Katadenizin bir çok oyun havası var.

Karadeniz yöresine ait trabzon şehirine aittir.

Kol bastı çok severim oynayanları izledikce bende oynarım… Karadeniz bölgesinde Trabzon il ine bağlı bir yöresel oyundur ama tüm Karadeniz oynar :slight_smile: Trabzon denilince oynar bizim usaklarrr hopaaa diye

karadeniz tabikide ama türkiye genelinde çok sevildiği için türkiye genelinde oynanıyo ve seviliyo

Trabzon kolbastısı denir. Karadeniz yöresinde aittir. Bir ara çok patladı.

Karadenizlilere ait bir müzik ama cok güzel bn cok seviyorum Hoptek hotek oynayalum bir oyana bir buyana ziplayalum kolbastiyla usaklar hep beraber cosalum

Kolbastı karadeniz yöresine ait bir oyun türüdür. Özellikle karadenizde trabzon şehrinde en çok oynanan ve burada meşhur olan bir oyundur.

Karadeniz bölgesinde Trabzon iline aittir.