Koronavirüs aşısına onam formu!

Yapılan açıklamaya göre koronavirüs aşısı olmak isteyenlere kişinin rızası ve riskleri göze alması için bir onam formu imzalanacağı söylenildi.

Ben şahsen güvenmediğim için aşı olmam zaten işe yarasaydı böyle bir form doldurtmazlardı diye düşünüyorum

Aşılar yapılmaya başlandı diye rahatlamaya başlamışken böyle bir haberin gelmesi insanları tekrar tedirgin edebilir.

Hayır niye insanları , korkutursunuz anlamam . Siz böyle bir haber yaparsanız insanlar şüphelenir, aşı olmak istemez . Allah’a şükür sağlığım yerinde zaten ben aşı olmama taraftarıyım.

Aşının güvenli olduğunu söylüyorlar o zaman niye böyle şeyler çıkıyor.Demekki ortada bilmediğimiz birşeyler var.

Böyle bir formun imzalatılması,zaten insanların korkup,endişe duydukları aşı konusunda.İnsanların daha fazla,endişe duymalarına sebep olucaktır.

bu form virüs aşısının 100%100 etki etmediğini gösterir kişinin rızası olduğu için bir sıkıntı olabilir.

Aşı ve riskleri araştırmak gerek öyle gidip şak diye aşı olunmamalı.

Bence aşının kullanılabilirliğine kendileri de inanmıyor, inansaydılar böyle bir form söz konusu olmazdı.

Bence mantıklı.Çünkü bir insan istemiyorsa zorla yaptırmak büyük bir ayıp ve hata olur.Gayet doğru bir karar.

Her ilacın bir yan etkisi olduğu gibi bu aşının da bir yan etkisi vardır. Bu yan etkiler insandan insana farklılık gösterdiği için böyle bir form imzalatmak istemiş olabilirler.

zaten sizin rızanız olmadan yapamazlar ve aşı denilen şey zayıflatılmış mikroptur baya baya vücuda korona virüsünü enjekte edecekler ve siz buna bağışıklık kazanıp antikor üretmiş olacaksınız buradaki amaç virüsle yeniden karşılaşıldığında vücudun onu tanıması yan etkileri de olacaktır herhangi bir aşı oluncada ateşleniriz kendimizi iyi hissetmeyiz onun gibi düşünelim tek işe yarasın artık canımız yanmasın kaybetmeyelim birilerini

Her ne kadar korkulsa da bu bence normal bir haber ufacık bir iğneyi yaparken bile okudum onaylıyorum diye yazdırıp imza attırıyorlar.Bu kadar önemli bir konuda da bunu yapmaları çok normal.

E olması gereken o. Yoksa sıkıntı yan etki çıkarsa büyük sorun onay alınması kesinlikle şart.0

bence mantıksız. yani eğer ölürsen sen zaten kabul ettin demenin yan anlamı mı bu? hastanelerde de ameliyata girmeden önce aynısını yapıyorlar sonra doktorun hatası olsa bile belirlenemeyip imzaya kalıyor her şey. burda da tüm sorumluluğu bize yıkmaya çalışıyorlar. o halde ben de yaptırmam. zaten güvenseydiniz siz bu formu imzalatmazdınız.

Madem zararı yok, neden onay alıyorlar bence çok saçma.