Koronavirüsle ilgili tedbirlerin yeterince alındığını düşünüyor musunuz?

Koronavirüsle ilgili tedbirlerin yeterince alındığını düşünüyor musunuz ?

Yeterince tedbir alındığını düşünmüyorum tabiki hepimiz ihtiyaçlarımız oluyor ve çıkmak zorunda kalıyoruz ama bazılarımızda görüyorum ki hala maske yok ve yemek yediği için girilen lokantada elini yıkamadan önlem almadan yemeğini yiyorlar birtane kız çocuğu tırnaklarını ağzına götürüyordu ve mağazadaki kıyafetler denenebiliyor bu önlem değil daha çok kendimizi ve insanları nasıl sıkıntıya sokarız düşüncesi bence .

Hayır, yeterince tedbir alınmıyor. Belki haziran temmuz ayına kadar alınmıştı. Daha sonra ekonomik ve politik nedenlerden dolayı maalesef ki gereken yapılmadı. Bu vaka sayılarından da çok net gözlenebilir durumda.

Yeterince tedbir alınmıyor. Düğünlere falan kısıtlama gelirken, gece kulüpleri, tekne turları, cafeler hep açık. Cezaların daha çaydırıcı olması gerekiyor. 900 tl para cezası sadece. Parasını öder kurtulur. Maskeyle yaşamasını öğrenmemiz gerekiyor. Maske sadece ağıza değil. Burnumuzun üstünü kapatacak şekilde takmamız gerekir. Birde şehirler arası ulaşımı kapatması gerekiyor. Otobüs ve uçak seferlerinin belirli aralıklarla kapatması gerekir.

İnsanların çoğunluğu koronavirüsü önemsemiyor. Yerden aldığı maskeyi polis ceza yazmasın diye takanlar var ne yazık ki. Bize bir şey olmaz deyip kendini korumayı bırak başkasını da riske atıyor.

Ne yasalar tarafından ne de halk tarafından yeterince önlem alınmıyor. Ekonomik açıdan zayıf olduğumuz için karantina yasaklarında maalesef ki ekonomi duruyor. Bu nedenle devlet önlem almıyor. Halk da bilinçsiz ve fazla cesur. Zayıf olan elenir politikası güdülüyor. Hayırlısı olsun ne diyelim.

Siviller tarafından özellikle yeterince tedbir alınmıyor. Maskesiz dolaşan insanlar var. Yanınızda hiç olmazsa bir paket ıslak mendil ve yedek maske bulundurun. Tabi ki yüzünüze de burnunuzu ve ağzınızı kapatacak şekilde maske takın.

Yoo. Ben kendimce önlem alsam da minibüslerde ayakta yolcu oluyor mesela, doldurulan minibüsler var hala. otobüslerde yan yana oturuluyor yani insanlarla iç içeyiz zaten.

tabi ki hayır. bütün kafeler, alışveriş merkezleri açık. dolmuşlar tıklım tıklım dolu ve önlem olarak sadece şöförün etrafına cam bi ekran yapmışlar. bu şekilde giderse durum her geçen gün kötüleşir

Hayır halkın yeterince önlem aldığını düşünmüyorum. Kimse maskesini takmıyor kurallara uymuyor. Düğünler, partiler yapılıyor.

Hayır. Hiçbir şekilde yeterli tedbir almadığı zaten açıkca ortada. Korona olan kişiler evde durmuyorlar. Olmayanlar dikkat etmiyorlar. Bu şekilde devam ettikçede kolay kolay kurtulmayacak bu millet virüsten.

Kesinlikle yeteri kadar tedbir alınmıyor. Kafeleri, avmleri açıp okulları yarı zamanlı yapmak nedir yahu?

İnsanların yeterli tedbir aldıklarını düşünmüyorum. Sosyal mesafeye kesinlikle uyulmuyor. Maskeler çenede yada kolda takılı bir şekilde dışarıda dolaşılıyor. Okul konusunda doğru olanın yapıldığını düşünüyorum.

Düğünleri konuşmak istiyorum. Lütfen düğün yapmayın eşiniz bir yere kaçmıyor 1 sene sonra yapın neden milleti riske atıyorsunuz

kesinlikle alındığını düşünmüyorum herşey okadar çok serbestleştiki bir anda tedbirler hiç caydırıcı değil sinemalar dğünler kafeler okullar işler yasaklar biraz daha devam etseydi eğer belki bu kadar yayılmazdı virüs.Bayramda herkez seyehat etti herkez düğünlere bayram ziyaretlerine geldi virüs daha da çok yayıldı . Neden yurt dışına çıkanlara test zorunluluğu varda Türkiye’ye gelenlere yok şehirler arasına yok anlamış değilim

Alınan tedbirler yanında toplumun bilinçlendirilmesi arttırılmazsa insanlar alışık oldukları hayata dönme çaba içerisine girebilirler. Aşı veya etkin bir tedavi bulunana kadar, şu an için hastane kapasiteleri durumu tolere ediyor görünüyor. Bilinçlendirme şart.

tedbirli olduklarını hiç sanmıyorum çoğu kişi maske takmıyor kimi virüsün olduğunu unutuyor gezip tozuyor.

Çok tutarsız bir politika var. Bir yandan düğünler vs kısmında aşırı önlemlere gidilirken diğer yandan istanbuldaki tüm gece kulüpleri açık. Düğün olayı da her ilde farklı bir titizlikle değerlendiriliyor. Hastanelerde covid şüphelileriyle normal hastaları aynı yerde beklettikleri söyleniyor. Kısacası cevabım ne evet ne hayır

Hayir düşünmüyorum.

yeterli değil malesef. Daha sıkı önlemler alınmalı. Daha fazla tedbir gerekiyor. Hiç ayrım yapmadan her alanda önlemler arttırılmalı.