Koruyucu annelik nedir?

Koruyucu annelik ile evlatlık alma arasındaki fark nedir?

Koruyucu annelik ve evlatlık alma arasında fark nedir?

image">image

 • koruyucu annelik, yasal yollardan bir çocuğun eğitim masrafının, bütün ihtiyaçlarını üstlenmek ve buna dahil bütün bilgileri devletle paylaşmak, fakat çocuğun velayeti ailesinde ama masrafını koruyucu anne üstlenir.
 • Evlat edinmek ise, hukuki ve yasal yollarıyla bir çocuğu velayetini almak çocuğu Kendi yanına götürmektir. nasıl kendi öz çocuğunun bakımını karşıladığı gibi evlatlık aldığı çocuğunda karşılaması gerekir. Tabii ki bu sevgi de dahil.`Öz çocuğuna verdiği sevgiyi evlatlık aldığı çocuğa da göstermesi gerekir.`
 • Arasındaki fark ise, dışarıdaki bir çocuğu koruyup kollamak Bütün masraflarını karşılayarak koruyucu bir anne olmak. Evlatlık aldı çocuğu yanına alarak öz çocuğu gibi yetiştirerek annelik yapmaktır.
 • @Mecazi_bey *
 • Koruyucu annelik kimsesiz çocukları sahiplenen annelerdir. Genelde çocuğu olmayan anneler yetimhanede olan çocukları sahiplenmesidir. Onları evlatlık alarak bakımını her türlü ihtiyacını karşılamasıdır.

  Koruyucu annelik daha çok sevgi ve şefkat veren anne sıcaklığı gösteren ve yardıma ihtiyacı olan çocuklara sahip çıkmaktır. Evlatlık almak ise tamamen o çocugu kendi nüfusuna almaktır. Sanki kendi doğurduğu çocukmuş gibi sahiplenmektir.

  Koruyucu annelik çocuğun velayetini almadan masrafları karşılamak ve ihtiyaçlarını gidererek yardımcı olmak demektir .

  Koruyucu annelik çocuk kendinden olmasa da başka bir çocuğu kendi çocuğunun yerine koyup ona sahip çıkmaktır. Ona kendi öz evladın gibi davranıp ihtiyaçlarını karşılamak ve sevgi verip huzurlu bir ortamda yaşamasına katkı sağlamaktır🥰