Köyde inekleri otlatmaya gider miydiniz?

Ben 7 yaşıma kadar köyde yaşadım. Çok nefret ederdim ineklere bakmaya :joy: hiç durmazlardı. Aranızda inekleri otlatmaya götürenler var mı ? Ama hatırladıkça gülesim gelir :joy: çünkü bazen durmazlardı diye oturup ağlardım​:joy:

Hayatım boyunca hiç köyde inek otlatmadım. Şahsen böyle bir şey deneyimlemek isterdim, inekleri çok severim çünkü hem çok tatlı oldukları düşünüyorum hem de çok güzel hayvanlar. Eğer öyle bir şansım olursa elbette bir gün deneyimlemek isterim.

Köyde yaşamadık ineğimizde yok hiç inek otlatmadım.

bir kez gittim inekleri eve getirin dediler inek beni kovalamaya basladi ben onu degil o beni eve getirdi cok korkarim hayatta yaklasamam

Köyde büyümedim ama babaannemlerin köyüne gittiğim zamanlarda sürekli ineklerin çevresinde koşturup oynardım, severdim, çok hoşuma giderdi. Sizin inekler fazla hareketliymiş, bizim köydekiler yerinden kıpırdamazdı :slight_smile:

Çok severim bende lise bitene kadar gittim her yaz onlar yedikçe ben yemişim gibi geliyordu :slight_smile:

Benim kısa bir süreliğine köyde yaşamışlığım var çok inek gördüm ama otlatmaya hiç götürmedim.

yani onlarda bir canlı sonuçta eger otlatmaya mecbursak giderdim.

Hayır hiç gitmedim.ineklerden çok korkarım normalde hayvanları çok sevmeme ragmen

evet tabii ki giderdim. Çocukluğum inek arkasında geçti. Güzel günlerdi o günler

15 sene köyde yaşadım otlatmışlığımda var ama o güneşin altında saatlerce kolay değil.

Ben 11 yasina kadar koyde yasadim. Ben degil ama abim gotururdu bende onla giderdim. Ayrica cokta korkardim.

Ben kuzenimle gidiyordum bir ara eğlenceli ve zor bir iş, iyi yanı dağlardasın doğal bir ortam var :slight_smile:

Evet gidiyorduk. Ama ben hep korkuyordum bana bir şey yapar diye:slight_smile:

giderdim çok keyiflidir bence ama inek ten korkuyorum

Benim şu ana kadar öyle bir hobim olmadığını belirtmek isterim.

küçükken giderdik annem ve babamın köyüne orda kuzenler gittiğinde bende takılırsın arkalarına ama çok korkardım onlarsa bir şey olmaz korkma derlerdi

Evet. İlkokulu köyde okudum. Okul çıkışında ve hafta sonları hayvanlarımızı otlatmaya götürürdüm. Komşu arkadaşlarımla birlikte gider, hayvanlar otlarken biz eğlenirdik.

Gitmedim ama geçenlerde haberlerde gördüm bir çoban için 5 bin lira vereceklerdi ama çoban yoktu . O andan itibaren cobanligin ne kadar önemli olduğunu anladım. :slight_smile:

Hiç gitmedim ama sağmışlığım var. Çifte atacak diye çok korkardım, yinede çok zevkliydi. Sadece eline geçen koku kötü oluyordu.