Küba'da da çekilen ilk Türk filmi hangisidir?

Küba’da da çekilen ilk Türk filmi hangisidir?

Konusu, yönetmeni ve oyuncuları kimdir?

Küba’da çekilen ilk Türk filmi " Şans Kapıyı Çalınca " adlı filmdir. Yönetmenliğini Tayfun Güneyer yapmaktadır. Filmin kadrosunda, Asuman Dabak, Rasim Öztekin, Ferhan Şensoy gibi oldukça ünlü oyuncular bulunmaktadır.

Küba’da çekilen ilk Türk filmi Şans kapıyı çalınca adlı filmdir.
Ve yönetmeni Tayfun Güneyer’dir

Küba da çekilen ilk Türk filmi özelliğini taşıyan film Şans kapıyı çalınca filmidir.Başrollerini usta oyuncu Ferhan Şensoy ve Rasim Öztekin oynamaktadır.

Kübada ilk film çekildiği zaman bu ilk film Şans Kapıyı Çalınca olmuştur.

Filmin adı Şans Kapıyı Kırınca’dır. Oyuncular arasında şu kişiler vardır ;

  • Ferhan Şensoy
  • 2. Asuman Dabak
  • 3. İlkay Saran
  • 4. Rasim Öztekin
  • 5. Zeki Alasya
  • Konusu Şudur : O zamanlar en popüler televizyon yarışması olan Şans Kapıyı Kırınca’ya katılan Yurdum Ailesinin trajikomik hikayesi anlatılmaktadır. Ailenin reisi olan Kuddusi’nin yarışmayı kazanması için yapması gereken tek şey kendisine verilen tablodaki yiyeceklerin kalori miktarını ezberlemektir. Yarışma anı geldiğinde tüm soruları yanıtlayıp son soruda yanlış cevap verir. Ama yine de bir teselli hediyesi vardır; Yurdum Ailesini daha önce adını bile duymadıkları bir adada büyük bir eğlence beklemektedir.

    Şans Kapıyı Kırınca’dır. Ferhan Şensoy başroldeydi. Aile bir yarışmaya katılır ancak tek bir hatayla büyük ödülü kaçırır. Teselli ödülü olarak da Küba’da tatil hediye edilir. Giderler fakat tam bir felaket tatil geçirirler, başlarına gelmeyen kalmaz.