Küba'nın kanser uzmanı doktorları İstanbul'a geliyor.

Küba’nın kanser uzmanı doktorları İstanbul’a geliyor.

Düşünceleriniz neler?

Sağlık açısından büyük bir adımdır. Bu tür geliştirmeler tıp bilimini de ilerletecektir. Ancak bizim ülkedeki beyin göçünün azaltılmasından yanayım. Kendi insanlarımızın elinden tedavi görmek daha iyidir.

Kuba devletinin kanser alanında uzman doktorun, ülkemize gelmesi kanser tedavisinin iyileştirilmesi için mükkemmel bir fırsattır. Umarım ülkemiz bunu en iyi biçimde değerlendirecektir.

Çok güzel bir haber bu bizim için.İnsanlara yardım edebilmek için geliyor ise muhteşem.Bizlere yardımcı olması bizi fazlası ile mutlu eder.

Küba’lı onkologlar Okan Universitesi Hastanesi’nin Küba Onkoloji Enstitüsü ile yaptığı iş birliği kapsamında Türkiye’ye gelip araştırmalarda ve değerlendirmelerde bulunacaklarmış. Bu durum kanser hastalarının Küba’ya gitmesinin önüne geçer mi bilinmez ama yinede güzel adım…

Buna çok sevindim gerçekten Çünkü Küba göründüğü kadarıyla kanser konusunda gerçekten iyi bir ülke ancak maddi imkanları çok kısıtlı.

Kübalı doktorların gelmesi Türk doktorları açısından büyük ayıptır. Bizim Türk doktorlarımız Konya kadar alanı İstanbul kadar nüfusu olmayan bir ülkenin doktorundan ders mi alacak? Bu kadar mı geri kaldık biz?

sağlık sektörümüz için çok önemli bir gelişmedir umarım ülkemize yararı dokunur

Sağlık konusunda her türlü bilgi, birikimin önemli olduğunu düşündüğümden faydalı bir çalışma olması ve getirilerinin insanlık için faydalı olmasını umarım.

Küba, halk sağlığına çok fazla önem veren bir ülke. Dış dünyaya fazla açık olmamaları nedeniyle de küresel ilaç firmalarının etkisinden uzaktalar. Kanser hastalığının iyileştirilmesine dönük çalışmaları ve başarıları var. İyi değerlendirmek gerekiyor.

Kübalı kanser doktorlarının ülkemize gelmesi hem ülke ilişkileri açısından hemde sağlıkta büyük buluşlar açısından olumlu bir adımdır. Böylece belkide kansere çare bulunacak yeni tedavi yöntemleri ortaya çıkacak. Sevindirici haber…