Küçük bebekler kaç aylıkken örümceğe (yürütece) oturtulabilir?

Küçük bebekler kaç aylıkken örümceğe (yürütece) oturtulabilir? Çocuklar için örümcek tehlikeli midir?

Galiba 7.5 aylıkken olması lazım. Ama 11 aylık olmadan binmesini doğru bulmuyorum.

Bebek emeklemeye başladığında hatta emeklemeden önce yani 8-9 aylıkken örümceğe konabilir.

Ortalama bir bebek emekleme evresi sonucunda yürütecekler oturabilir. Yani ortalama 8 ay olabilir.

6 aydan sonra konulması taraftarıyım daha erken konulmaması lazım çünkü bebeğin kemik yapısı bozulabilir

Emekleyip bir yerlerden tutunmaya başladığı zaman yürüyecek kullanılabilinir.

4-5 ay yazanlar olmuş Allah çocuklarını korusun diyerek başlıyorum. Bir bebeğin örümcek üzerine binme ayı 8-9 ay arasıdır arkadaşlar. Bu aylarda da dikkatli olmak lazım ve kesinlikle günde uzun saatler olmaması lazım. Yoksa özellikle erkek çocukta problem yaratıyor zaten kız da olsa erkek de bel kemiği ve kuyruk kemiğine zarar verebiliyor.

Bebekler yürüme zamanı geldiklerinde zaten yürüme çabasına girecektir. Yürüteçlerin faydalı olduğunu düşünmüyorum. Erken dönemde yürüteçe koyulan bebek ayakları yere tam basmadığından parmak uçlarında yürümeye çalışır buda zamanla yürüteçten çıktığında da parmak uçlarında yürümeye teşvik eder. Bu sebeple yürüteçe zararlı buluyorum. Bebeğin gelişimine katkısı olmayacağı gibi zararı bile olabilir. Yürüteç yerine koltuklardan destek alarak yürümeye çalışması daha sağlıklıdır.

Doktorlar genelde ilk 8 ay bebekler yürütecek konulmalıdır derler.