Kulak kılları nasıl alınır? Kulak kıllarını yakmak zararlı mı?

Kulak kılları nasıl alınır? Kulak kıllarını yakmak zararlı mı?

Yakmanın bir zararı yok, yakarak alınabilir belki daha fazla uzamasına yol açabilir ama kesin bir bilgi yok. Koparmak daha tehlikelidir.

kulak kılları kesildikçe uzar. Çok uzadıkça da içerideki pisliği dışarı atamaz. Ve duyma kaybı başlar.

Kulak kılları ağda ile, yakılarak ya da koparılarak alınılabilir. Kulak kıllarını almak daha da çok kılın çıkmasına sebep olacaktır. Kulak kılları kulaktaki pisliği geçirip geçirmemeye yarar ve kulakta bir görevi vardır. Fakat kötü görüntüye sebep oluyorsa ise alınılabilir.

kulak kıllarını ağda, cımbız , yay ve yakılarak temizlenebilir. zararı yoktur.

Cımbızla alınır,yakarakta alınır ama dikkatli olmak lâzım.Haberlerde görmüştüm,bir teyze eşinin kulak kıllarını yakmaya çalışırken eşinide yakmış kendisinide yakmıştı…

Kulak kıllarını yakarak almak riskli olabilir onun yerine kulak kılı kesmek için makineler var onlar daha güvenli

Kulak killarini cimbizlada alabilirler en acili yontemdir bunun yerine sir agdalari tercih etmeleri daha uygun ve kisa zamanda olabilir

Aslında şöyle söylememiz gerek . Kulak kıllarını almak sağlığınız açısından tehdit oluşturur şöyleki kulak kıllarını da aldığımızda pislikler içeriye daha kolay girer ve başka bir sonucuda kulaklarımızı aldığınız zaman kulaklarımız daha çabuk uzar ve kulak kıllarımız çok ama çok fazlalaşırlar. Aslında ben de sağlığınız için kulak kıllarımızı almamamız gerekmektedir . Aldıkça daha çok uzar ve bir süreden sonra duyma kaybı bile başlayabilir bunun olmasını hiçbirimiz istemeyiz onun için kulaklarımızda almamalıyız.

kulak kılları kesinlikle kesilerek alınmamalıdır mümkünse yakılarak alınması en mantıklısıdır.

Kulak kılının alınmasının zararlı olduğuna dair bir görüş yoktur.Belki alınma yöntemleri cildinizdeki zararı değiştirebilir.En etkili yöntem yakarak aldırmaktır.

Kulak kılarını almanın en kolay yolu yakmaktır kulak kılarını yakmanın sağlıksal açıda zararı yoktur.

Kulak kılları ağda yöntemi ile veya yakma yöntemi ile alınabilir.Bu yöntemler sıkça uzamasına sebep olabilir.

kulak kılları makine ile alını çakmakla yakarak iple alınır.