Kullanıcı yorumları neden önemlidir?

İnternetten bir şey alacak olduğumuzda neden kullanıcı yorumlarını okuma gereği duyup ona göre alışveriş yapıyoruz?

kullanıcı yorumları bir ürünü satın almak için çok büyük rol oynar. Kullanıcı yorumları olumlu olursa insana güven verir ürünü satın almak için.

satın alan müşteriler ürünü canlı görebildiği için olumlu veya olumsuz görüşlerini yazarlar güven sağlamak için yorumlara önem veririz

ürünü kullanmış kişiler tarafından yorumlanması ürünü alacak insanlara bir referans sağlar.

Kullanıcı yorumları gerçekten önemlidir. Çünkü ilk defa alışveriş yapacaksak, ne kadar güvenilir, dolandırıcı mı değil mi? siparişlere verdikleri önem, sorun çözmelerindeki karşı yorumları, takındıkları tavırları gösterir.

Kullanıcı yorumları ürünü alıp almayacağımız hakkında etkili olur . Eğer ürün fotoğraftaki gibi değilse almamıza gerek yoktur ya da kullanışlı değildir . Boyutları aynı olmayabilir ya da kumaşı farklıdır . Bu tarz şeyleri satın almadan bilmemiz için kullanıcı yorumlarını okumamız gerekir .

Kullanıcı yorumları önemlidir çünkü bir siteden alışveriş yaparken önceden alan kişiler ürünün nasıl olduğunu kalitesine yorumlayıp diğer alacak kişilere de yol göstermiş olurlar.

kalitesi begenisi varmı diye bence önemli çünkü bır ürün bile alınırken yorumlar kötüyse sahsen almam

İnternetten alışveriş yapacağımız zaman aklımıza “Ürünün negatif yönleri neler?”, “Acaba vereceğim paraya değecek mi?”, “Ürün gerçekte fotoğrafta göründüğü gibi mi?” tarzı pek çok soru gelir. Alışverişi internetten yapıyor olmak, yani ürünleri yakından görüp dokunamadan yapıyor olmak, hiç kuşkusuz aklımızdaki bu soru işaretlerinin sayısını artırır. Hâl böyleyken de, söz konusu ürünleri test etmiş kişilerden gerçekleri öğrenmek isteriz. Kullanıcılar, ürün yorum bölümlerinde, olumlu ya da olumsuz fark etmeksizin ürünlerle ilgili görüşlerini özgürce paylaşırlar. Bu yorumlar özgürce, şeffaf biçimde yapıldığından biz potansiyel alıcılar için güvenilir ve faydalı kaynaklar konumundadırlar. Bunlar sayesinde ürünü almaktan vazgeçebilir ya da içimiz daha rahat bir biçimde sipariş verebiliriz, neticede daha net hareket edebiliriz.

Genellikle kullanılan platform ile ilgilidir. Olumlu geri dönüşler internette görünürlüğünüzü arttırır.

Sonuçta bizden önce almış olacağımız ürünü almış ve deneyimlemiş insanların yorumlarına bakmak önemli.Tabiki şahsi düşüncem bu ama yapılan yorumların fazlalığınada dikkat etmek gerekiyor bazı insanlar yada rakip firmalar sadece kötülemek yada çok iyi göstermek için gerçek olmayan yorumlar yapıyorlar.Ben yorumlardan daha çok aldıkları puanlara dikkat ederek alışveriş yapıyorum

Kullanıcı yorumları önemlidir çünkü başka bir kullanıcı onu önceden alıp yorumlamış ve deneyimlemiş. Belki istediğimiz gibi bir ürün değil ve alırken tereddüt edeceğiz. Bu durumlarda kullanıcı yorumları devreye girmektedir.