Küller içinde güller yetişir mi?

Küller içinde güller yetişir mi sizin görüşürünüz nedir?

Yetişir mi yetişmez mi güle bağlı ne güzel de demiş şairimiz.

Küle döndüysen gül olmayı bekle diyen bir şairimiz vardır :slight_smile:

Ciddi anlamda cevaplayacak olursam eğer, yetişeceğini hiçbir şekilde zannetmiyorum. Ancak mecazi anlamda elbet yetişebilir, elbet bir gün… Umutlarımız bizi biz yapan duygulardır. Gül de bir umuttur.

Gerçek anlamda böyle bir şey olamaz. Ancak altında toprak varsa olur. Eğer bu bir sözse olabilir.

Bence gerçek anlam olarak ele alırsak böyle bir durumun oluşacağını sanmıyorum.

Değer verilip ilgilenildiği zaman yetişebilir. İmkansız bir şey değil.

Küller içinde güller de papatyalar da yetişir. İnsan yeter ki umut etsin ve istesin. Gerçek anlama gelecek olursak elbette yetişmeyecektir. Kül gibi bir oluşumun içerisine gül tohumu ekmek ve yetişmesini beklemek oldukça faydasızdır.

Gerçek mana’da gül veya diğer bitkilerin yetişmesi için toprak, su ve güneşe ihtiyaçları var.

Bu sadece laf olarak var… Gullerde sadece gopre toprak su yetirtirir… Diye biliyorum eğer yanlış değilse tabikide

Bu soru mecazlı bir soru. Evet yetişir çok zor şartlar altında çok büyük başarılar kazanılabilir. Edison’un hayatı okunursa da bu görülecektir zaten.

Yetişir. JAPON’ların bir atasözü var. Her iyinin içinde bir kötü her kötünün içinde bir iyi vardır.

Yetişebilir Umut ve sabır olduğu sürece her şey olur da nerdeee!

Mecazen söylenmiş bir söz aslında ama yanıp tutuşsan bile eğer kalkmayı becerebilirsen eskisinden daha güçlü olabilirin gibi bir anlama geliyor.