Kur'an-ı Kerim okumanın faydaları nelerdir?

Kur‘an’ı Kerim‘i okumanın faydaları nelerdir ? Kur’an‘ı Kerim’in kalbî olan sürenin adı nedir ?image">image

Kur’an’ı Kerim okumanın faydaları şunlardır, insana iyi hissettiriyor bence, içine huzur veriyor sırf bunlar için bile okunması gerekir bence, ben öyle yapıyorum.

Insana huzur ve mutluluk veriyor Allah’a yakın olmak o duyguyu yaşama keyfi hicbir şeyde yok

 • Kur anı Kerim okumanın çok faydaları var.Ben hergün okuyamasam da okuduğum gün sakin ve huzurlu olurum.Herkese de tavsiye ediyorum,inanın çok iyi gelecek.
 • Kur anı Kerim okumanın faydaları neler?
 • Kur an okuyan kişi üstün meleklerin seviyesine yüceltir ve insan ile cehennem arasına engel olur.
 • Kur anı Kerim okumak hafızayı güçlendirir mutluluk ve neşe verir.Aynı zamanda insanın gönlüne parlaklık kazandırır.
 • Kur an okumak kişiyi ALLAH a yaklaşmasını ve bedenin huşu bulmasını sağlar.Yüce kitabı okumak,onunla vakit geçirmek hem bu dünya hemde ahiret hayatı için faydalıdır.Kur anı çok okuyan kişinin ölünce kabri nurlanır.
 • Yüce kitabımız Kur anı Kerim mübarek bir gecede, yani kadir gecesinde indirilmiştir.Bu hususta Kur anı Kerim şöyle buyuruyor; "Hâ mîm.Andolsun ki herşeyi açıklayan Kur ân'a. Şüphesiz biz onu kutlu bir gecede indirdik,şüphe yokki biz insanları koruruz".. ![image|320x320](https://sorhadi.net/uploads/default/original/1X/1604783597-74539-20201108-001258.png)">![image|320x320](https://sorhadi.net/uploads/default/original/1X/1604783597-74539-20201108-001258.png)
 • Kuran-ı Kerim okumak insana huzur verir.Kuranı kerimin anlamı da okunursa içindeki çok faydalı bilgilere de ulaşırız.Kuran okuyan insan dertlerden sıkıntılardan uzaklaşır. Kalbi ferahlar , zihni berraklaşır, olumlu düşünür. İnsanın yaratılış amacına ulaşır. Aklındaki soruların cevaplarının orda olduğunu anlar.

  Kur'an-ı Kerim okumanın faydaları

 • İnsana huzur verir.
 • Hafızayı güçlendirir.
 • Duaların kabul olmasına vesile olur.
 • Sıkıntı ve kederden uzaklaştırır.
 • Yasin suresinin Kur'an'ın kalbi olduğu söylenir. Allah hangi niyet için okunursa duaları kabul eder.
 • Kuran-o kerim okumak insana huzur veren bir şey dir aynı zaman da dertlerden sıkıntılardan arınırız hafıza kuvvetlenir ve dinle ilgili yeni bilgiler öğrenilir.

  En önemli faydası insan içini rahatlatmasıdır. Garip bir şekilde insana huzur veriyor sıkıntıya düştüğünde kesinlikle okunması veya dinlenmesi gerekiyor.

  En önemli faydası dinini öğrenirsin. Allahın kurallarını, kendinin sorumluluklarını öğrenirsin. Ayrıca kuran okumak insanı huzura ulaştırır, rahatlatır. Maneviyatı çok yüksektir.

  Kur’an’ı Arapçası ile okuyan ibadet etmiş olur bu okuma insanı Allah’a yaklaştırır. Anlamaksızın okursa dahi sevap kazanır anlayarak okuyor ise sevap üstüne sevap kazanır. Müslümanlar arasında dini birliği birliktelikleri kuvvetlendirir ,devamlı Kur’an okuyan insanlar yavaş yavaş anlama ve düşünmeye de yol buldurur.

  Kur’an ı Kerim’i okumak hem maddi hem manevi açıdan birçok faydası ve yararı vardır. Ruhumuza huzur verip sıkıntılarımızı gidermektedir. Maddi açıdan ise çalışmalarımızı bereketli kılar. Evinizdeki rızkı artırır.

  Hafızayı güçlendirir, sevap kazandırır ve belaları def eder.

  Öncelikle boş zamanlarımızı geçirebileceğimiz güzel bir aktivite. Dinimizce yapılması önerilmiş bir eylem.

  kuranı kerim okumak ruhu ve bedeni rahatlatır her gün 1 saatimizi ayırarak okumamız gerekir bence okunması gerekir herkesin okumak insanın içine huzur dolar

  Kuran-ı Kerim eve bereket geitirir okumak çok hayırlıdır ALLAH bize okumamız için Kuran-ı Kerimi getirmiştir

  Kuran-ı Kerim okumanin faydaları kendini güçlü hissetmek Kur’an’ı unutmamak orda yazanlari anlamak

  Sevap kazandırır, hafızayı güçlendirir ve birçok faydası vardır.

  Ruhsal anlamda huzurlu hissettiriyor. Dünyadan uzaklaşmak için Allah’a yönelmek için Kur’an okuruz.

  kalbe ruha bedene huzur evine işine bereket Rabbime yakınlık sağlar Kur’-anın kalbi Yasin’i Şerif’tir

  Kuran-ı Kerim okumak dinimizi daha iyi anlamamızı sağlar. Kuran-ı Kerim’in kalbi Yasin suresidir.