Kurşun geçirmez yelek giyip ölen polisler var mıdır?

Kurşun geçirmez yelekleri giyip ölen polisler var. Bunun sebebi nedir? Yelek kurşun geçirmezse neden ölüyorlar?

Kurşun geçirmez yelekler vücudu koruyor olsa da bacakları ve kolları korumaz. Buralardan ana damarlara isabet etmesi halinde kan kaybı sonucu ölümler gerçekleşebilir. Aynı zamanda başa alınan isabetler sonucu da ölüm gerçekleşebilir. Ayrıca bomba, uzun menzilli silah yada roket vs gibi silahlar sonucunda da ölümler kaçınılmaz olabilir.

Kurşun geçirmez yelekler sadece üst bölgemizi korur bu yüzden kafadan vurulmuş bir polisin ölme ihtimali vardır

Vücudu koruyor tamam ama vücudun farklı yerlerinden vurulup kan kaybından vefat ediyor olabilirler.

Yani kalbi korusa da başka bölgelere isabet ettiğinde özellikle baş bölgesine ölüm kaçınılmaz.

Kurşun geçirmez yelek olduğu için o bölgeden vurulduğumuzda yara almayız fakat diğer bölgelerimizden vurulduğumuz da yara alırız.

Elbette vardır,çünkü sadece yellek hayat kurtarmaz.

Kurşun geçirmez yelekte tam olarak geçirmeme garantisi veremez. Adam 50 metreden AK yada G3 koyduğu zaman nefesi her türlü keser. Mermi yenmez ama berelenme ve nefes kesme olur. Ayrıca kalitesiz bir plakası varsa çelik yeleğin çokta koruyu olmaz mermiyi de geçirebilir.

Benim bildiğime göre kurşun geçirmez yelekler kurşun geçirir ama vucudun içine kadar girmesini engeller bu yüzden kanamadan dolayı ölme ihtimali olabilir.

sanırım çok azda olsa var galiba niye soruldu bu soru bence güzel değildi.

Tabi ki de ölen polis var. O yelekler sadece gövdeyi koruyor. Beyninden, boyundaki şah damarından vurulan bir polisin hayatta kalması imkansız.

Kurşun geçirmez yelekler sadece belli bölgeyi korur. Çok kuvvetli bir silah ile ateş edilmiş ise kurşun geçirmez yelek olsada yaralanma riski vardır.

Çelik yelekler gövdeyi korur evet kafa vs karşı darbeler ölümle sonuçlanabilir. Ayrıca eklemeliyim ağır silahların çelek yelekleri delip geçtiğini düşünüyorum.

vardır düşman çeliğe yerine başka bir yerine nişan alabilir yada çelik dayanmayabilir belki yaralanan kişi direk ölmese de yavaşça kan kaybından da ölebilir yani birazda şanlı olmak lazım

Kurşun geçirmez yelek giyen polisler sadece gövdelerine gelen mermilerle ölmez. Vücudumuzda en önemli kısımlardan biri olan başımıza veya bacaklarımıza da gelen bir mermi aşırı kan kaybı yüzünden ölümle sonuçlanabilir. Ayrıca bir insanın kurşunla öleceği garantisi yoktur. Bir damla su ile ölen insanlarımız vardır. Eceli geldi mi kurşun geçirmez yelek bile fayda etmez.

Sadece göğüs bölgesini koruduğu için kafadan ve damarların geçtiği biyerden vurulursa ölebilir.

Evet vardır silahlar kalibre olarak sıralanır tabancalarla 10 Caliber arası ağır bir silah ile ateş edildiğinde mesela tank 500 kalibre çelik yelek tahminen 150 kaliteye kadar dayaniyo belki daha az emin değilim yüksek teknoloji bir sniper ile ateş edilir ise ölme ihtimali var mesela bir sniper mermisi yaklaşın 3 km kadar gider düşünün yapicagi etkiyi çelik yelek olsa dahi koruyamaz sizi.

var tabi terorist’in biri çelik yelek giyen bir adamı kafasından vurursa o adam ölür birde çelik yeleğe isabet etse diyelim kurşun çelik yeleklerinde bir sınırı var belki kurşunu geçirmiyor ama sağlam basınç uyguluyor mermi oraya