Kurşun kalemin ucu neyden yapılır?

Kurşun kalemin ucu neyden yapılır? Bunun sağlığa zararı var mıdır?

Grafit madeninden yapılır. Herhangi bir zararı yoktur. Etrafımızda genelde kalemi ağzına alma denir ama herhangi bir zararı yoktur. Çünkü faklı maddelerden yapıldığı düşünülür. Grafit madeninden yapılır ve herhangi bir zararı yoktur.

Kurşun kalemin ucunda kullanılan maddenin ismi Grafit’ tir. Grafit sert yapılı siyah ve gri renkte olur. Grafit kurşun kalemde, uçlu kalemin uçlarında, boya kalemlerinin içinde kullanımaktadır. Fakat bazı kurşun kalemlerin içindeki o siyah madde kömürlü bir karışımda olabilmektedir.

Kurşun kaleminin ucu grafit madeninden yapılmaktadır. Bu madenin sağlığa herhangi bir zararı yoktur. Bu maden çok ucuza mal olur. Bu madeni bulmak zor değildir. Bu madenin özellikleri elmas ile hemen hemen aynıdır ve birbirlerine atom yönünden cok benzerler. Grafit madeninin atomları üst üste yatmıştır. Bu yüzden yassı bir biçimdedir. Bu maden Türkiye ’ de de bulunmaktadır. Kömür madenine de benzemektedir. Fakat kömür madeninden daha açık renkte ve daha parlakdır. Genellikle kömür madeni ile karıştırılmaktadır. Hattaha çoğu insan kalemlerin ucunun kömürden yapıldığını düşünmektedir. Uç yemek sağlığa çok fazla bir zararı yoktur ama tabiki fazla bir şekilde takıntı halinde yapan kişlerde rahatsızlıklar meydana gelmektedir.image">image

Kurşun kalem grafit isimli maddeden üretilir. Bu maddenin halk arasında sanıldığı gibi herhangi bir zararı yoktur. Mesela sağ el orta parmağımın ucuna zamanında 0.7 üç saplandı korktuğum için hastaneye gitmedim üzerindeki yara kapandı ve yaklaşık 10 senedir o uçla birlikte yaşıyorum evladım gibi oldu ve bir zararını görmedim. :joy:

Kurşun kalemin ucu bir tür kurşundan yapılır.Bunun sağlığa zararı pek yoktur.Ama bu yenmemelidir .Yenirse zararı olur kurşun zehirlenmesi gibi…