Kürtaj yaptırmak günah mı?

Kürtaj yaptırmak günah mı?Hamileliğin kaçıncı haftasına kadar kürtaj yaptırılabilir?

Annenin hayatı tehlikede olmadığı sürece kürtaj yaptırmak caiz değildir. 10.haftaya kadar kürtaj yaptırılabiliyor.

Kürtaj yaptırmak günahtır. Egerki bilerek kürtaj yaptırıp Allah’ın verdiği bir canı almaya kalkıyorsan tabiki de, günahtır. Annenin hayatı tehlikede ise doğum esnasında günah değildir. Annenin hayatı söz konusudur.

Hamileliğin 10. haftasına kadar kürtaj yaptırabilirsiniz. Bu tıbbi olarak mümkündür, hatta haktır. Ama İslam dinine göre günahtır.

Kürtaj yapmak dinen günahtır. Her ne olursa olsun bir canlının hayatına kast ediyorsunuz. Eğer çocuk istemiyorsanız ya o haltı yemeyeceksiniz ya da korunacaksınız.

Evet tabiki en büyük günahlardan biri, cinayet işleniyor, canlı bir varlığa kıyılıyor, öldürülüyor.Kendi canından can koparmak canilikten başka bir şey değil bu.

Eğer yaptırmak mecburi ise günah değildir fakat bilinçli olarak yaptırmak günahtır.

tabikide günah. Allah ona bir can bağışlamış ve insanoğlu onu kendi elleriyle parçalıyor. Bazen anne karnında ölen bebekler oluyor o zaman ki kürtaj günah sayılmaz.

3 ay ve altındaki gebelik için kürtaj yaptırmak caizdir. 3. aydan sonra bebeğin gelişimi arttığı için kürtaj yaptırmak caiz değildir.

Evet kürtaj günahtır. Sonuçta o bir canlıdır. Engelli ya da farklı sorunları olduğu için yaptıran çok kişi var sırf kendi rahatsızlıkları için.

genelde hamileliğin 4. ayından önce almak gerekir ama kürtaj yaptırmak dinimizde yasaktır ve günah olabileceğini düşünüyorum. çünkü allahın verdiği hediyeyi çöpe atmak gibi hissediyorum

Evet tabii ki günah. Çünkü sonuçta onun da bir canı var, onu Allah yarattı, o canı ona o verdi ve annesi de olsa, doğmamış da olsa canını alamaz. Ama zaten bebek düşük olduğu zaman alıyorlar onda bir sıkıntı yok.

Kürtaj kesinlikle günahtır,hamilelikte onuncu haftaya kadar kürtaj yapılabilir ama anne ve bebeğin sağlığı söz konusu değilse kürtaj yapılmamalıdır.

Mecburi durumlarda küretaj işlemi yapılmalıdır, eğer gebelikte sorun yoksa verilen cana kıymak bence kimsenin haddine değil.

kürtaj yapmak günah elbette Allahın verdiği canı sen alamasın ancak ve ancak Allah alabilir. Hem Müslümanlık da böyle bir işe yer yoktur. Bebek daha doğmadan katlediliyor.

Günah Allah’ın verdiği canı senin alman çok yanlış bir şey değilmidir.

Dinimize göre maalesef günah fakat hayata gelen bu bebeğin daha sonra istenmemesi sebebiyle yaşayacak olduğu kötülükler düşünülecek olursa aslında istenmeyen tüm gebeliklerin sonlandırılması gerekmektedir. Dinimize göre bir can almak günah olduğu için ve Allah’ın verdiği canı Allah alır bilgisi sebebiyle günah sayılmaktadır.

Kryfi olarak kürtaj yaptırıyorsanız günah fakat kürtaj olmanın belli kriterleri var dinimizde. Annenin sağlığını tehlikeye atıyorsa ancak kürtaj olunabilir. Çünkü canandan önce can deniliyor dinimizce.

Dinimize göre kürtaj yaptırmak günahtır. Allah’ın verdiği canı alıyorsunuz. Tıbbi olarak ise 10. haftaya kadar kürtaj yaptırabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak istemiyorsanız korunmalısınız.

dinimizde günahtır.çünkü Allahın verdiği canı sadece Allah alabilir.Böyle kürtaj yaptırarak zaten bir canlının canını almış oluyoruz.buda zaten açık işlenmiş bir cinayettir.