Kurtuluş Savasi olmasaydi ne olurdu?

Kurtuluş Savaşı ni kazanmamis olsaydik bugun ne durumda olurduk?

Kurtuluş Savaşı olmasaydı Atatürk diye bir kahraman hiç doğmamış, ülkemiz bir sömürge devleti olmuş ve bizim de adımızın Ali, Veli değil de John, Elvis gibi isimlerimiz olurdu. İstediğimiz şeyi yapmamız imkansız olur Müslümanlık diye bir şey dünyada kalmamış olurdu. Çünkü müslğmanlığı en büyük savunucusu her zaman biz türküler olmuşuzdur tarih boyunca. Bu bilinç sayesinde Allah’ın da yardımıyla her zorluğun üstesinden canımız pahasına geldik.

Kurtuluş savaşı olmasaydı muhtemelen siz bu soruyu soruyor olmazdınız.Ben ise bu soruya cevap veriyor olamazdım.Allah bütün şehitlerimizin mekanını cennet eylesin.

Kurtuluş Savaşı olmasaydı kesinlikle şu anki rahatlığımiz ve özgürlüğümüz olmazdı başkasının sömürgesi altında baskı halinde yasardik dinimizi özgür bir şekilde yasayamazdik .

Öncelikle hepimizin yanlış bildiği üzere “Kurtuluş Savaşı” diye bir şey olmadığını belirtmek isterim. Kurtuluş dönemi içerisinde birçok savaş var ve bu savaşlara ancak kurtuluş savaşları denilebilir. Yani Kurtuluş Savaşı diye bir savaş yoktur aslında. Belki de halkın hem psikolojik hem maddi hem de vatani olarak verdiği savaşa kurtuluş savaşı da denilebilir.