Kuru saçlar için hangi yağlar kullanılabilir?

Kuru ve yıpranmış saçlar için hangi yağlar kullanılabilir?

tuğranın saçlar içeriğindeki biotin keratin gibi maddeler eksikliğinden olur buna çözüm olarak zeytin yağını ılık bir şekilde saça uygulayıp en az 1 saat bekletip 24 saat bile olur sonra yıka

Zeytin yağı, argan yağ, hindistan cevizi yağ gibi yağlar haftada 1-2 defa kullanılabilir

Badem yağı,Hindistan cevizi yağı,Zeytinyağı,Kayısı yağı kuru sağlar için kullanılan yağ türleridir.

Kuru saçlara uygulanabilecek yağlar ;Zeytin yağı, badem yağı, Jojoba Yağı ,Lavanta Yağı. Badem Yağı, Hindistancevizi Yağı, Fındık Yağı, Menekşe Yağı, Argan yağı, Ardıç yağı, Çam yağı, Sarımsak yağı, Menekşe yağı, makadamya yağı Biberiye yağıdır. Hem saçı besler, nemlendirir ve parlak görünmesini sağlar yağları haricen uygulayıp bekledikten sonra durulayabilirsiniz veya kullandığınız şampuana katıp bu şekilde de kullanabilirsiniz. Bu yağları içeren şampuanlarda piyasada kullanılmaktadır. Ancak gene de bazı eczanelerde ve kuaförlerde ücretsiz saç analizi yapıyorlar. Ortaya çıkan sonuca göre size uygun yağ ve şampuan belirlenebilir. Bazı medikal şampuanlarında kuru saç için çözümleri olabiliyor.

Ilık suyla saçlarını yıkadıktan sonra hindistan cevizi yağı ile saç köklerini nemlendirip beslerisen faydasını görürsün :slight_smile:

Kuru saçlar için en çok bademyağı, arganyağı ve zeytinyağı kullanılmaktadır. Bunların haricinde kuru saçlar için aktarlardan farklı yağlar bulmak da mümkündür. Kuru saçlar için kullanılacak olan yağların saç derisine masaj yapılarak tüm saça uygulanması gerekir. 10 dk. bekledikten sonra yıkama ve durulama yapılır.

E vitamini ve Jojoba yapı karıştıralarak saçta en az kırk beş dakika bekletilmelidir.


Kuru ve yıpranmış saçlar için takviye alırken abartmamınızı öneririm. Şu yağları öneririm
1-Jojoba Yağı
2-Menekşe Yağı
3-Fındık Yağı
4-Biberiye yağı

Kurumuş ve yıpranmış saçlar için şu yağları öneririm.
1-Badem Yağı
2-Hindistan cevizi Yağı
3-Lavanta Yağı
4-Joloba Yağı
5-Fındık Yağı
6-Biberiye Yağı
7-Menekşe Yağı

Kurumuş ve yıpranmış saçlar için ilk olarak saç derisini canlandıran bitkisel yağlar kullanılmalıdır,ilk akla gelenler zeytinyağı ,sarmısak yağ, Argan yağı,yılan yağı,kekik yağı, badem yağı gibi yağları masaj yaparak saç derisine uygulamak gerekir, masajla birlikte o bölgedeki kan dolaşımı artacak ve saç derisi canlanacaktir. Bu yağları karışım yaptırıp bir sprey şişesi yardımıyla sprey şeklinde de saclamiza uygulamak birkaç saat sacta bekletip yıkayıp durulayabiliriz. Düzenli kullanımda saçlar nemini ve sağlığını tekrar kazanacaktır.

Ben zeytinyağı, badem yağı, hint yağı ve yılan yağını karıştırarak haftada bir defa duş almadan yarım saat önce saçıma sürüyorum.

tipda və Azərbaycanda çok kişi tarafindan kullanilan yağ gənəgərçək yağıdir həm yipranma yağlanma və ən əsas sac dokulmeni 78 % karsisini aliyor

arap sabunu ve argan yağı

Yoğun nemlendirici özelliği olan besleyici yağlar tercih edilmeli. Örnek verecek olursak Hindistancevizi yağı, Argan yağı bunların başlıcalarıdır.

benimde saçlarım çok kuru ve buda sürekli önüme dökülme sorununu çıkarıyor. bunun için argan yağı,tatlı badem yağı ve zeytinyağı kullanıyorum. hatta bu yağları şampuanın içerisine de koyabilirsin.

Hindistan cevizi yağı saçları önemli derecede nemlendirir. Bu yüzden kuru saçlara faydası fazladır.

Kuru saçların canlılık ve parlaklık kazanması için öncelikle saçların neden kuru kaldığı, saç derisinin özellikleri araştırılmalıdır. Tabi bu arada saç ve saç derisine iyi gelen yağlar vardır. Özellikle argan yağı ve zeytinyağı saç telleri ve saç derisi için mükemmeldir. Çünkü ölü hücreleri canlandırır. Saçlara parlaklık verir. Tabi bu arada hindistan cevizi yağı da mükemmellik kazandırır. Yine badem yağı da saçların çoğalmasına ve saç tellerinin yoğunlaşmasına sebep olur. Sarımsak yağı kullanımı saç derisinin canlanmasına, ölü hücrelerin temizlenmesine ve saç derisindeki gözeneklerin açılıp, yeni saç tellerinin çıkmasına yardımcı olur. Tabi bütün bu yağlar kullanılırken saç ve saç derisine iyice yedirilmelidir ki, faydası görülsün.

Üzüm çekirdeği yağı, hindistan cevizi yağı, avokado yağı, zeytinyağı, tea tree yağı,nar çekirdeği yağı gibi yağlar saçlara iyi gelmektedir.

hint yağı hindistan cevizi yağı aynı zamanda saç uzatıyor ve badem yaği