Kusursuz ilişki olur mu? Kusursuz ilişki nasıl olur? (Bölüm 1)

Kusursuz ilişki diye bir şey olabilir mi? Olursa nasıl olur?

Kusursuz ilişki çok ucu açık bir kavram. Başkalarına göre kusur olan durumlar size göre kusur olmayabilir. Veya size göre kusur olanlar başkalarına gayet doğal gelebilir. Kusursuz ilişki bu yüzden toplumda yoktur. İnsanlar hiçbir zaman birbirini beğenmezler. O yüzden bu sorunun cevabını yalnızca şahıs kendi perspektifinden verebilir. Benim penceremden kusursuz ilişki kesinlikle vardır. Çift ne yaparsa yapsın, birlikte mutlu iseler davranışları birbirlerinde herhangi bir rahatsızlık bulundurmuyorsa o ilişki kusursuzdur.

Başlamak eforsuz devam etmek efor gerektirir.
Şöyle ki ilişkiye başlamak için başmayın cidden bir şeyler hissettiğinizden emin olun ve asla ama asla kendinizden ödün vermeyin. Fazla fedakar olmayın hayatınızın merkezinde hep siz olun. Elbette kusursuz bir ilişki olmaz diyemeyiz. Bu mümkün değildir. Ama her ilişkiyi arkadaşlık olsun ya da aşk farketmez. Kabaca ama doğru bir tabirle araba kullanmak gibi düşünün sürekli gaza basarsanız kaza yaparsınız. Frene basarak zaten ilerleyemezsiniz. Gaz Fren ilişkisini iyi kullanın. Özellikle kızlar aşık olduğunda çok hızlı yükseliyor sakin olun erkekler bunu anlamaz çünkü yapılarından bir kadın kadar sevgi üretmek yoktur. Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar yoksa bu konu uzar gider :slight_smile:

kusursuz iliski olamaz nasıl bir insan kusursuz degilse nasil her insan hata yapabiliyorsa ikili iliskilerdede illa kusurlar hatalar olacaktır.

Olur.
Kusursuz ilişki için, iki tarafta kusursuz olmalı, yalan olmamalı, sadık olunmalı, güven sağlanmalı, asla üzmemeli, mantığınızla değilde yüreğinizle sevmeli, arada kavgalar bozukluklar dargınlıklar olsa bile sonunda birbirini affeden asla yalnız bırakmayan, hani o iyi günde kötü günde kavramına uyan çiftler, işte o çiftler kusursuzdur.

kusursuz ilişki olmaz çünkü tartışma olur anlaşmazlık olur. kusursuz ilişki vardırda yüzde 10 kısımlıktır.

Benim görüşümce, bir ilişkide kusuru neyde aradığına bağlıdır. Yani iki kişi için kusur nedir ve ne anlama gelir önemli olan budur. İlk olarak kusurun kendileri için ne olduğunu neye karşılık geldiğini farkında olabilmelidirler. Ardından böyle düşünebilen iki kişi için kusursuz ilişki yaratılabilir.

Kusursuz ilişki olmaz, bir ilişkinin mutlaka kusurları bulunur, ama siz bu kusurları dışarıya yansıtmadan, ilişkinizi hiç kusuru yokmuş gibi yaşayabilirsiniz, böyle olunca dışarıdan bakan kişilerde, sizi kusursuz ve güzel bir ilişki yaşadığınız düşüncesi oluşturur…

Kusursuz ilişki olmayacak bir şey değildir. Fakat birbirine hiç tartışmadan uyumlu olabilecek insanların bir araya gelmesi de düşük bir ihtimaldir. Yine karşılıklı fedakarlık, saygı, sevgi, hoşgörü gösterilerek kusursuz bir ilişkiye ulaşılabileceği görüşündeyim.

iki kişi birbirini çok seviyor olsa bile sonuçta iki farklı insandan bahsediyoruz. Elbette ortak olmayan ve hoşlanmadıkları özellikleri olacaktır. Önemli olan karşımızdaki kişiyi o özellikleri ile sevmektir.

Kişiler birbirlerine kusur bazlı, sürekli olumsuz bir davranışını yadırgayıcı şekilde bakmıyorsa olur.Önemli olan sizin karşı tarafı ne şekilde algıladığınızdır.Karşı tarafta bir gül bahçesi vardır, kimisi rengarenk güller görür kimisi dikenler dolu bir bahçe olarak görür.Karşı tarafı nasıl algılamak isterseniz öyle algılarsınız.Şunu unutmayın ki kusur arayan her zaman kusur arar ,kusur bulur ,kusur görür.Bu durumu da mükemmeliyetçiyim ben diye kapatırlar.Böyle insanlarla ilişki olmaz.Gözleri ,odakları sadece olumsuzluğu görür olmuş bu olumsuzluk mikrobunu kendisine ,ailesine,çevresine,ilişkisine yayar da durur.Birbirlerini gerçekten seven insanların ilişkileri kusursuz olur.Sevgi tüm kusurları örten en iyi ilaçtır.

Açıkça ve de kısaca söylemek gerekirse bir ilişkinin “günümüzde” kusursuz olabileceğine inanmıyorum.

Bence olabilir tamamen insanların kendisine bağlıdır. Ayrıca çevresindeki insanlardan da etkilenirler. Kusursuz olabilmesi insanların karşısındaki insana karşı anlayışlı sabırlı kibar olmasıdır bu da olgunluk gerektirir. Bu yıllarda ilişkilerde kusur genellikle insanların birbirlerini tamamen tanımadan ilişki kurdukları için oluyor olabilir.

Kusursuz ilişki olmaz. Eğer olursa problemler olabilir. Kusursuzluktan kastımız şudur bir problemi birlikte çözebiliyorsak eğer bence zaten kusursuz bir ilişki olur.

kusursuz ilişki olma ihtimali yok denecek kadar az. bir ilişkide önemli olan birbirini tamamlamaktır. her insanın zaafları vardır. birbirlerinin sınırlarına saygı duyarak güvenilir bağlar kurmak en önemlisidir.

Kusursuz ilişki birbirinizin kusurlarını bir kar tanesi gibi zarif ve temiz bir şekilde kapatabilir iseniz, işte o kusursuz bir ilişkidir.

Bana göre kusursuz ilişki kusurlarıyla yaşatıla bilinen ilişkidir. Kısa ve net bir cevap verdiğimi düşünüyorum.

Kusursuz ilişki olur.Kusurdan ne anladığınıza kusursuzluğu neye bağladığınıza bağlı.İki taraf da birbirini çok sevdiğinde pek de kusur aramaz kusurlar kapatılır.Kusursuz ilişki inanarak güvenerek severek olur.

Kusursuz ilişkinin olduğuna ben pek inanmıyorum. Çünkü ufak tefek dozu fazla kaçmayan tartışmalar bir ilişkinin tadı tuzudur aksi taktirde ilişkinin uzun soluklu bir ilişki olacağını da tahmin etmiyorum.

Bence dürüst olmak gerekirse kusursuz ilişki olmaz… Her ilişkide bir pürüz olur ve kimse kusursuz olmaz.