Kütahya deyince aklınıza neler geliyor?

Kütahya deyince aklınıza neler geliyor?

Ülkemizin geleceği bor madeni, porselen, mermer madenler ve fabrikaları(Kümaş işletmesi özellikler, ziyaret etme şansı bulmuştum ve ciddi anlamda birçok sektöre can veriyorlar.)

Kütahya denilince benim aklıma ilk olarak porseleni geliyor ne kadar çok bağdaşmış birbiri ile.

Tabi ki de porselen geliyor. Bence çok da kaliteli üretim yapılıyor.

Benim aklıma direkt olarak samimiyet geliyor. İstanbul gibi büyük bir şehirden gezmeye gitmiştik öğrenciler olarak. Ne zaman gelirseniz gelin biz her daim sizi ağırlamak isteriz, ister grupça ister tek başınıza ister ailenizle gelin her şekilde yardımcı olmaktan gurur duyarız demişlerdi belediyes başkanları. O kadar tatlı ve samimi insanları var ki, ya sokakta kaldım yardım eder misiniz deseniz alıp evine götürecek insanlar var bundan eminim. Bundan 3 sene önce sorsanız güzide ülkemin bir şehri işte derdim, şimdi ise benim için yeri başkadır Kütahya’nın. :slight_smile:

çini tabak sanatı geliyor gerçekten çok güzeller

Porselen tabakları geliyor🙂

Kütahyanin en meşhur özelliği çinicilik ve sıkıcılık çorbasıdır.

Nedenini bilmediğim bir şekilde aklıma Kütahya porselen geliyor. Kütahya.

Genelde çoğu kişide olduğu gibi benim de aklıma porselen geeliyor.Çini işlerinde oldukça başarılılar.

Kütahya denilince Simavlı bir tanıdık geliyor aklıma. Sonra çinileri ve kaplıcaları.

Herkesin aklında geldiği gibi benimde aklıma porselen geliyor.

Soru soran arkadaşım Kütahyalı galiba hemşeri sayılırız. :wink: Kütahya diyince Sevgi yolu ,vazo , çini , porselen, Gediz nehri geliyor aklıma.

onların yaptıkları çimi içerikler geliyor ve bir de danla bilic geliyor tabii ki de