Lastikten sehpa nasıl yapılır?

Lastikten sehpa nasıl yapılır?

İmkansızı denemek gibi bir şeydir bu :smile:

Biraz zorlanırsın.

">
Lastiktem sehpa yapımı için malzemeler :

 • 1 adet lastik
 • 2 adet lastik büyüklüğünde kontra plaktan levha
 • 3 tane tahtadan bacak
 • En az 20 m urgan
 • Silikon, silikon tabancası, vida, tornavida Lastikten Sehpa yapımı: 1- Lastiğin üstüne levhaları sabitleyin. 2- Urganı silikon tabancası ile lastiğin çevresine sarın. (üsten başlayın) 3- Sarma işlemi tamamlanınca makasla kalan urganı kesin. 4- Ayaklarını sabitlemek için matkabı ya da silikon tabancasını kullanın. Kullanım için hazırdır.
 • Lastikten sehpa artık balonların gözdesi olmuş durumdadır. Sehpa almak yerine insanların kendi zevkine göre yapmak daha hoş ve hobi olarak geliyor. Lastik sehpa için gerekli malzemeler
  1 adet araba lastiği
  4 adet kalın ve uzun çubuk
  Silikon yapıştırıcı
  İsteğe göre renkli sorry boya veya hasır kaplama
  Lastiği kaplayacak tahta mdf veya cam bir yüzey
  Öncelikle lastik istenilen renge boyanır vrys hasır ilr kaplanır daha sonra silikon ile ayakları yapıştırılır ardından tahta veya cam lastiğin boş yerine yerleştirilip yapıştırılır lastik masa hazır.

  Lastikler estetiklik ve dekoratiflik açısından boyanır ve süslenir. İstediğiniz yüksekliğe gelene kadar lastikler üst üste dizilir. En son üstüne cam kapatarak masa haline getirilmiş olur. Geri dönüşum açisindan da oldujça değerlidir.

  2-3 lastik birbirine monte edilir.Üzerine de yuvarlak kesilmis bir cam seçilir.Bu camın alt tarafı boyansa güzel bir görüntü oluşabilir. Üst tarafının boyanmasını önermiyorum.