Lens kullanmak mı daha iyidir gözlük kullanmak mı? Zorlukları nelerdir?

Lens kullanmak mı daha iyidir gözlük kullanmak mı? Zorlukları nelerdir?

Gözlük da iyidir çünkü sıcak bir işle uğraşırken mesela yemek yeren yemeğin buharı lensi gözüne yapıştırır gözlükte sadece cam buğulanır.

Aslında mecbur olmazsa lesnte gözlük de ikisi de iyi değildir. Lens kullandığı zaman hijyene çok dikkat etmek gerekiyor. gözlük ise sürekli taktığı için burun kemiklerini inceltir.
Fakat mecbur birini kullanmak zorunda kalsalar Bence gözlük daha mantıklıdır.
Lens kullanmak hem zordur, hem de hijyene Dikkat edilmezse mikrop kapması nedeniyle çok kötü durumlara düşebilir.

1 Beğeni

Gözlük daha iyi ve risksizdir ama estetik açısından lens kullananlar da çok fazla.

görünüş açısından lens daha güzeldir ama insanlar rahatlık açısından Bence gözlüğü daha iyi buluyor çünkü lensin Göze batma gibi sorunları olabiliyor.

lens kullanmak daha iyidir bana göre ama hiç kullanmadım gözlük taşımak zor gelebilir.

Lensler görünüş açısından daha iyi, hatta hava durumu ne olursa olsun gözlük gibi buharlaşma, ıslanma sorunu yok. Ama bir taraftan da yoğun bir işte çalışıyorsanız gözleriniz lensten dolayı daha da yanabilir. Biraz da hayatınızın bakış açısına göre lens yada gözlük tercih etmelisiniz.

Iki ayrı göz doktorundan lens istedim ikisi de bana gözlüğü tavsiye etti. Estetik olarak lens daha iyi fakat gözlük daha faydalı. Lens kullanırken uyuya kalmak riskli bir durum. Lensin gözün arkasına kaçma riski var. Ayrıca lens bölükten daha maliyetli. Uzun süre lens kullanmak göz sağlığı için iyi değil çünkü göz bebeği hava almıyor.

Bende minyopluk var 6 ay’dır gözlük kullanmaya başladım.
Lens kullanmadım hiç gözümün arkasına kayar diye korkuyorum.
Gece yatarken çıkarmayı unuturum diye’de korkuyorum.
Tabi bide fiyat sorunu var.

Gözlük kullanmak lense göre daha faydalıdır çünkü lens göze direk temas eder .

10 senedir lens kullanan biri olarak söylemem gerekir ki bu soruya net bir cevap vermek çok zordur. Lens kullanmanın hayatı daha pratik kıldığı ortadadır. Ancak belirli bir zamandan sonra göz kuruluğu yapıyor. Lensi kullanırken hijyen kurallarına dikkat ederseniz, lensi zamanında değiştirirseniz gözünüze zarar vermeden hayata arada bir cam olmadan bakabilirsiniz.

Hep gözlük kullandım ama lens daha avantajlı gibi eğer titiz biri isen.

Duyduğum kadarıyla lensler göz retinasına zarar veriyormuş. Gözlük kullanmak daha mantıklı olacaktır.

Gözlük kullanmak daha iyidir, çünkü: eğer ağlarsanız o lens çok acıtır ve eğer gözünüze kaynar yağ damlası sıçrarsa, lens göze yapışabilir ve gözünüz zarar görebilir.

Gözlük kullanmak lens kullanmaya göre daha sağlıklıdır estetik açıdan genellikle lens tercih edilir.Lenslerin bakımı her gün düzenli olarak yapılmalıdır ısıya karşı dikkat edilmelidir direk suyla temas edilmemelidir yoksa lens gözünüzde sertleşir.Alışıldığı zaman lens kullanmak zor değildir ben gözlük kullanmayı daha zor buluyorum bollaştığı zaman sürekli yüzden düşmesi, gözlükle spor yapılamaması ve güneş gözlüklerini numaralı almak zorunda kalmak gibi zorlukları vardır bu yüzden benim tercihim lensten yana.

Gözlük kullanmak daha iyidir. Gözlük soğuk havada buğu yapar ama uzun süreli kullanımda rahattır.

bence gözlük daha iyi.Çünkü eğer dikkatsiz biriysen lens başına iş açabilir.Misal uyurken çıkarmayı unutabilirsin.

dış görünüş açısından lens daha iyidir fakat kullanımı zordur ateşe felan yaklasmamak solisyonunu surekli yaninda tasimak gerekiyor.

Lens kullanmak daha avanslı olabilir. Gözlüğün bir takım zorlukları vardır. Sıcak soğuk akımında buharlaşma gibi… Lens kullanımında hijyen çok önemlidir. Göz insan hattında önemli bir yere sahiptir ondan dolayı dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Lens daha iyi ama lens kullanmak kolay degil,gözün arka kısmına kayabiliyor ve çıkartması zor oluyor,bir yakınım bunu yaşadıgı için biliyorum.Lens alırken temiz ve güvenilir yerlerden almak gerekir.Yoksa göze zarar verebilir…

4 Beğeni