LGS 2021Tarihi Duyuruldu!

Lgs 2021 Tarihi Duyuruldu !!! 6 Haziran Pazar günü yapılacak !!!

Sınava girecek olanlara şimdiden başarılar dilerim, inşallah sorular kolay gelir, sınavda başarılı olurlar…

@YSD#908174 ayn

vay be zaman ne kadarda hızlı geçiyor ben girdiğimde ismi teog olarak adlandırılıyordu
sınav heycanı bir başka oluyor allah yardımcıları olsun herkes hak ettiğini alsın

Sınava girecek olan kardeşlerime başarılar diliyorum. Onlar için çok zor olacak bunu tahmin edebiliyorum neredeyse hiç okula gitmeden sınava girecekler gerçekten çok zor yüz yüze eğitim ile konuyu anlayamayan çocuklar şimdi televiztondan canlı dersten bişey yapmaya çalışıyor hem sınav stresine girdiler hemde covid stresine umarım ki tüm öğrencilerinin sınavları beklediği gibi iyi geçsin ama bence sınav soruları biraz daha basit sorulur bu yüzden asla pes etmeyin sınava son gaz çalışmaya devam edin unutmayın hayallerinizi var eeee sonuçta ne demişler FIRTINANIN ŞİDDETİ NE OLURSA OLSUN MARTI SEVDİĞİ DENİZDEN ASLA VAZGEÇMEZ sizde asla hayallerinizden vazgeçmeyin emin olun çalışmaya başladığınız an devamı gelecl ve daha çok çalışmak isteyeceksiniz. Bu dediklerimi asla unutmayın başarabilirsiniz başarmanın sadece iki yolu var bir hayalini kurmak iki çalışmaya başlamak sınava girecek tüm öğrencilere şimdiden başarılar dilerim umarum hepiniz dilediğiniz yerleri tutturup güzel kaliteli eğitim hakkı kazanırsınız……

Ben de sınava girecek olan kardeşlerimize başarılar diliyorum. Bu zorlu pandemi sürecinde ellerinden geleni yapacaklardır. Şimdiden herkesin hakkında hayırlısı olsun.

Sınava girecek tüm öğrencilere başarılar diliyorum. Şu an ki eğitim sistemi ile zorlanacaklardır, haklarında hayırlısı olsun.

Herkese basarilar

Sınava girecek arkadaşlara başarılar. Bu zor dönemde çalışmak hayli zor olmalı. Herkes emeğinin karşılığını alır umarım.

LGS tarihleri belli olmuş. Ben 6 yıl önce girdiğim TEOG sınavını hatırlıyorum. İlk mat testinde 6, ikinci mat testinde de 18 net yaptığım, seçiciliği yerlerde saçma sapan bir sınavdı. Umarım bu LGS’leri daha yaparlar ama pek umudum da yok. Eğitimde ne yapıldıysa daha kötü yapıldı çünkü.

Sınava girecek olan bütün öğrencilere şimdiden başarılar diliyorum inşallah çok iyi geçer. Zor bir zamandan geçtiler umarım sınavlarını etkilemez.

Birkaç istisnai durum hariç genelde o zamanlarda yapılıyor diye biliyorum. Bakalım aramızdan kimler 2021 yılını görebilecek.

Umarım tüm öğrencilerin hedeflediği yerleri kazanması için faydalı bir sınav olur umarım sınava kadar da şu Corona dan kurtulup öğrenciler rahat bir şekil de sınava girer sınav ertlenip ertelenmez stresiyle baş başa kalmazlar.

cidden bu lgs çok zor ya ilk nin ilk yılı bize patlamıştı ne güzel teog vardı geçinip gidiyorduk :smiley:

aynen çok doğru şuanki eğitim sistemi çok kötü

Sınava girecek olanlara başarılar Diliyorum. Burada kendi yorumumu yapacak olursam kendinizi fazla kasmadan programlı bir şekilde çalışmanızdır ve özellikle ayda 1 kitap bitirmelisiniz bu süreçte bayağı işinize yarıya aktır çünkü bu sınav anlamaya dayalı bir sınavdır.

Valla hangisine kayilaralim şimdi anlamadım. 12. Sınıfların üniversite sınavı var asıl önemli olan o ,liseye geçiş sınavı pek fazla önemli değil zaten çoğu lise kalitesini yitirdi artık, herkes kendi çalışması lazım kendi başının çaresine kendisinin bakması lazım. Çocuklara bu sınav çok zor gelecek hiç birinin yeterince alt yapısı yok hatta sadece bu sene ile ilgili soru sorulacak , ilk dönemden muaflar . Bizim zamanımızda TEOG vardı her yıl değişiyor zaten sınav sistemi anlamadım gitti.Simdiden sınava girecek kardeşlerime inşallah emeklerinin karşılığını fazlasıyla alırlar düşüncelerim bu yönde yani Allah yardımcıları olsun şimdiden üniversiteye hazırlanan kardeşlerimi de Allah zihin açıklığı versin diyorum.

Daha erken değil mi? Virüsün seyrini daha henüz bilmiyoruz ki, hemen karar vermek virüsün seyir akışını bozabilir. Online olarak yapılsa keşke bütün sınavlar, pandemi dönemindeyiz çünkü ama halk bunu bir türlü anlamak istemiyor.

Sınav tarihi belli oldu olmasına bakalım çocuklar sınava girebileceklermi? Tabi corona izin verirse. Zaten yeteri kadar yük var omuzlarında. Sürekli değişen bir sınav sistemi, yüz yüze eğitim görememek,dersleri online takip etmek onları daha çok strese sokuyor.Herşeyden önce stresle başetmenin yollarını öğrenmeleri
gerekir. Ebeveynlere çok iş düşüyor bir yandan çocuklarının streslerini azaltma diğer yandan onların endişelerini en az düzeye indirmeleri bu arada derslerine de yardımcı olmaları, gerçekten zor bir süreç. İnşallah istedikleri okullara girerler, bu zor ortamda emeklerinin karşılığını alırlar.

Hocam sen bu sınavı yapsan kime yararı olacak,ya çalışkan zeki insan bile zorlanacak çünkü bilmiyor , ne çalışacağını görmediler ,ders işlemediler ne yapacak bu çocuklar bana bir söyleyin eğitim sistemi zaten çökmüş hiç bir olumlu durum yok.Liseye geçiş sınavı tamam hayatın söz konusu bir sınav değil . Üniversite sınavına hazırlanan gençler ne yapacak,onlara ne demeli . O gençlerin sınavları daha önemli dönemin başından beri hiç bir ders yüzü görmediler belki bu sene sınav daha basit olacak ama bu durum kimsenin işine gelmez . Kolay olması daha kötü puanlar yükselecek çoğu kişi istediği bölüme gidemiyecek zaten salgın var kimse bir yere gidemiyor,hiç bişey yapamıyorlar hiç bilmiyorum nolucak. Allah yardımcıları olsun şimdiden üniversiteye hazırlanan kardeşlerimize LGS sınavına girecek kardeşlerimize Allah zihin açıklığı versin diyorum.