Limon ve karbonatla gebelik testi yapılabilir mi?

Limon ve karbonat kullanarak hamile olup olmadığımızı anlayabilir miyiz, nasıl?

Evet yapılabilir. Idrarin üzerine bir kaşık karbonat dökün kabarırsa hamilelik belirtisidir.

Bir kabın içine idrar konulur ve üzerine biraz limon suyu dökülür. Limonun içinde yer alan tortumsu küçük yapılar dibe çökerse büyük ihtimal hamilesiniz, değilse hamile değilsiniz. Bir miktar idrar tekrar kaba alınır. Üzerine karbonat atarsınız. İdrar köpürürse hamilesiniz, köpürmezse değilsinizdir.

Evet yapılabilir ama en iyisi gebelik testini denemek

Yapilabilir deniyor ama ben denedim. Gebe ciktim ona gore. Odun koptu. Bereket degilmisim. Dogru çıkmıyor yani bence.

Evet köpürür ise gebelik var köpürmezse gebelik yok diye biliyorum bir yerde okumuştum

Bence kesinlik vermez gebelik testi alıp deneyin daha iyi

Evet yapılabilir. Eskidende böyle yapılırmış. Fakat ben dogru sonuç verecegine inanmıyorum.

@Esra-Yilmaz#293609 öncelikle bir kabın içine (kap şeffaf olması daha iyi) idararinizi yapıyorsunuz sonra limonu ikiye bölerek bir kısmını idarara sıkıyorsun , tortullar ve granüller dibe çöküyorsa hamilesinizdir arkadaslar

@Esra-Yilmaz#293609 Böyle testlerin gerçeklik payı çok düşüktür,kadın doğum uzmanları bu konuları çeşitli video kanallarında uygulamalı olarak göstermektedirler,kesin sonuç için kan tahlili şart.