Limonun zararları nelerdir?

Limonun zararları nelerdir, limonun sağlığımıza bir zararı var mıdır?

Asitli olduğu için biraz zararlı olabilir ama çok fazla zararı olduğunu duşunmuyorum. Sonuçta vitamin ne kadar zararlı olabilir ki fazlası zarar olabilir

Limonun zararları nelerdir?
Hamilelikte dikkat etmek gerekiyor
Mide yanması reflüyü artırır.
Diş minesine zarar verebilir


Limon tek başına asit içermektedir.limonu saf bir şekilde suyunu vücudumuza sürmek çok zararlıdır çünkü limon asitli bir meyvedir.Su karıştırılarak tüketildiğinde faydalı olacaktır.

Elbetteki herşeyin zararı çok kullanılırsa vardır. Limonunda zararı vardır.
*Mide yanması
*Diş minesine zararı
*Hamilelik dönemi zararları
*Demir emilimi
Şeklinde zararları olmaktadır. Asitik yapısı nedeniyle çok kullanılmaması gerekir ki diğer durumda yukarıda belirttiğimiz farklı olumsuzluklar yaşanabilir.

Mide yanması ve reflüye sebep olabilir aşırı kullanımda. Fazla c vitamini alımı sonucunda alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Yani kısaca her şeyin fazlası zarar azı karardır.

Her şeyin fazlası zarar olduğu gibi limonu da fazla tüketirseniz size zarar olarak dönecektir. Asidik bir gıda olduğu için midenize dokunur ve reflü gibi bir rahatsızlığınız varsa tetikler. Yoksa da oluşmasına neden olabilir. İçerdiği c vitamini faydalıdır ama fazlası da elbette zarar olarak size dönecektir.

-Limon yüksek tansiyona iyi gelebilmektedir. Orta yaş grubu kadınlar ile yapılan bir çalışmada, gün içerisinde daha çok limon veya limon suyu tüketen kadınlarda sistolik kan basıncının daha düşük olduğu ortaya konulmuştur
https://ay.live/Limmon burdan bakın

Limonu çok tüketen kişilere hayranım açıkcası. Salata dışında hiç tüketemiyorum maalesef. Her şey dozunda kullanıldığı taktirde sağlıklıdır. Limonda asit çok olduğu için dişlere, mide rahatsızlıklarına yol açabilir.

Her şeyin fazlası zarar olduğu gibi limonu çok fazla tüketmek de elbette zararlıdır. Limon asidik bir madde olduğu için öncelikle mideye zarar verir, mide zaten asidik bir yapıya sahip üzerine tekrar asit yüklenmesi farklı rahatsızlıklara yol açar (reflü gibi…) diş minesine zarar verir ve fazla limon alımı sonucunda ciltte alerjik reaksiyonlar da oluşur.

zararından çok faydası vardır. Herşeyin fazlası zarar olduğu için limonun da zararlı yanları vardır içeriğinde ait olduğu için fazla kullanımda cildi tahriş eder. Sadece cildi de değil diş ve kemik yapılarını da

Fazla tüketilmesi durumunda mide de yanmalar oluşabilir, hatta reflü hastalığına yakalanma riskini de arttırabilir,aynı zamanda asitlik değeri yüksek olduğu için diş minesine zarar verir. Bir başka zararıda kalsiyum emilimini engllediği için böbreklere kalıcı zararlar verebilir.