Lise çağı neden unutulmaz? Neden herkes lise yıllarını özlüyor?

Lise çağı neden unutulmaz? Neden herkes lise yıllarını özlüyor?

bende çok özlerim ah o lise yıllarım
ya hemen herkes tarafından epeyce abartılarak hatırlanan, ya da benim gercekten cok tirt gecirdigim seneler. kayda deger hic bir şey yok bu lise yillarimda ama masallah herkes askerlik anısı gibi anlata anlata bitiremez bu seneleri. boyle dolu dolu yasayan kimselere saygim sonsuz. mesela ben lise sonda ne yapmisim? mezun oldum, diploma toreninden video kaydim var, sir edward elgar’in pomp and circumstance’i esliginde yururken adim kaciriyorum. mezuniyet balosunda zorla nispet’e goturuldum, hayal meyal epeyce ictigimi hatirliyorum. bir de the dig’i oynayip bitirmistim. arada universite sinavi falan da var. oo supermis aslinda, daha ne isterim

Mesela benim lise çağını unutmamamın sebebi yeni edinen ve hala devam eden samimi arkadaşlıklarım bu yüzden lise çağlarını özlüyorum ve henüz herkes delidolu olduğu için de daha eğlenceliydi.

Lise çağı insanın delikanlılığa ve genç kızlığa yani ergenliğe adım attıkları yaşlardır. Bu dönemde yaşanan olaylar, yapılan arkadaşlıklar, dostluklar tamamen gerçek ve samimidir. Yıllar geçse de unutulmaz. Çocukluktan kutulu, gençliğe adım atılmıştır. Erkekler yüründen delikanlı gibi yürürler, kızlara kur yaparlar, kızların kalplerinde yer ederler, gönüllerini fethederler. Kızlar ise, cilveli bakış ve hareketleri ile erkeklerin akıllarını başlarından alırlar. Erkeklerin de, kızların da kendilerine göre arkadaş grupları vardır. Ve bu gruplar onlar için çok ama çok kutsaldır. Böyle dostluklar, böyle anılar, böyle yayananlar hiç unutulmaz… Lise yılları unutulmaz anılarla ve güzelliklerle doludur.

Çünkü lise yılları insanların en deli çağlarıdır. Tüm duygularını güzel bir şekilde yaşar. İnsanların gerçek yüzünü görmemiştir. Hayatın yüklediği sorumlulukların çok da farkında değildir.

en samimi arkadaşlıklar en fazla aksiyon en fazla libido orada bu da lisenin unutulmaz olmasını sağlıyor

Lise herkezin çocukluktan genç adam olmaya girdiği dönemdir birçok şeyi bu dönemde öğreniriz ama genelde bu dönemde sigara alkol gibi zararları alışkanlık edinme olasılığı çok yüksektir kavga dövüş manita bunlar zaten standart.

Lise çağları , kızların ve erkek çocuklarının artık ergenlik dönemine girdiği, değişik duygular yaşadığı çağlardır. Bu dönemde okulda düzenlenen spor müsabakaları, çay partileri gibi etkinliklerle gençler daha çok eğlenirler. Bu dönem gençlik yıllarının ilk zamanları olduğu için, lise yılları unutulmaz.