Magnis krem nedir? Magnis krem nasıl kullanılır? Faydaları nelerdir?

Magnis krem nedir? Magnis krem nasıl kullanılır? Faydaları nelerdir?

Magnis kremin kullanım alanı genellikle cilt üzerinde ortaya çıkmış olan sivilcelerin giderilmesi veya cilt üzerinde bakteriler neticesinde ortaya çıkan çeşitli tahrişler veya cilt üzerindeki bozulmalar nedeniyle ortaya çıkmış olan çeşitli cilt yüzeyindeki fonksiyonları ve sıvı içerisinde bulunan sıvının dışarıya atılması ve cilt yüzeyindeki ölü bakterileri ve ölü derilerin temizlenmesi amacıyla kullanılmaktadır özellikle ergenlik döneminde İnsan vücudunda oluşabilecek olan çeşitli türden sivilcelerin giderilmesi ve bu sivilcelerin giderildikten sonra diplerinde kalan sivilce lekelerinin vücut üzerinden atılmasına yardımcı olmaktadır Fakat bu kremin cilt üzerinde bakterileri öldürmesinin yanı sıra değişik etkileri ve bulunmaktadır bakterilerin birikmesi sonucunda oluşan iltihapları da aynı zamanda yok etmektedir cilt için oldukça cilde uygulama tekniği olarak ise avuca yani parmak ucuna sıkılan bir miktar kremin yüzün farklı noktalarında bulunan sivilceler veya yüz üzerindeki bulunan rahatsızlıkların giderilmesi amacıyla o bölge üzerinde olarak vücuda yedirilmesi gerekmektedir.

Magnis krem ergenlik döneminde ortaya çıkan sivilcelerdeki iltihapların kurutulması, ciltteki bakteri kaynaklı enfeksiyonların geçirilmesi gibi amaçlarla kullanılır.

 • Magnis krem direkt olarak kişiye uygulanmaz. Diğer tedaviler denenerek sivilceler geçirilmeye çalışır. Eğer kişinin yüzündeki sivilceler dirençliyse ve geçmiyor ise magnis krem tedavisi uygulanır.

  Nasıl Kullanılır?

  Doktor başka şekilde önermediyse günde 2 defa sabah ve akşam olmak üzere ciltteki problemli yerlere sürülür. Tedavi süresi önerilen 8 haftadır fakat ne kadar süre sürülmesi gerektiğine doktor karar verebilir.

  Kremin Fiyatı Nedir?

  Magnis krem 28TL'ye eczanelerde satılsa da SGK kapsamında olduğu için dermatoloğa gidip yazdırarak daha ucuza alabilirsiniz.
 • Kimler Kullanabilir?
  14 yaş altındaki kişilerin kullanımına uygun değildir. Hamilelik, böbrek hastalığı olan kişileri, karaciğer yetmezliği yaşayanlar doktora başvurmadan kullanmamalıdır.