Mahkumlara Covid-19 İzni Müjdesi!

Binlerce hükümlünün beklemekte olduğu cezaevlerindeki Covid izni uygulaması için karar verildiği açıklandı. İzin süreleri 6 ay daha uzatılıyor. Belirtilen adımın, Meclis’te görüşmeleri süregelen 5. Yargı Paketi ile birlikte hayata geçirileceği ifade edildi.

image">image

Hocam habere dair özgün bir açıklama metni paylaşılmalı. Yalnızca görsel barındıran gündem konuları onaylanmaz maalesef.

Gün içerisinde düzenleyip habere dair özgün bir açıklama girebilirseniz onaylayalım. Şimdiden elinize sağlık.

İyi kazançlar dileriz.

@“Mecazi_bey”#p1295248 Düzenledim hocam

Hocam açıklama çok yetersiz maalesef.

En azından haberi özetler şekilde birkaç satır açıklama yazısı girmelisiniz. Ardından onaylarız.

@“Mecazi_bey”#p1295341 Tekrar kontrol edebilir misiniz

Hocam özgün değil maalesef. Bu sefer için düzenlemenize yardımcı olalım. 1 saat içerisinde düzenleyip onaylarız.

İyi kazançlar dileriz.

Hocam düzenleyip onayladığım haberi neden değiştiriyorsunuz?

Özgünlük konusunda sorun yaşadığınız için yardımcı oluyoruz, siz başka bir haberi olduğu gibi alıntılayıp düzenlenip onaylanmış içeriği değiştiriyorsunuz.

Çok özür dilerim hocam yeni haber yayınlayım demiştim

Bence yanlış bir karar sonuçta o kadar tehlikeli olsa okullar niye açıldı ben şahsen mahkumların bu kadar izin almalarını doğru bulmuyorum yada hak ettiklerini düşünmüyorum

E yok artık tamamen affedildiler desinler tam olsun. Zaten suçluları hapse atmak neredeyse imkansızken şu izinler yok imza atmalar yüzünden suçlular cezasını çekmiyor ayrıca suç işlemeye de devam ediyorlar.

Ya madem o kadar tehlikeli bu covid 19 virüsü okullar niye açık peki madem bu okullar açık salgın o kadar tehlikeli değil o zaman bu mahkumlar izinli saçma sapan bir şey niyetleri belli bunuda işlerine yarayacak şekilde kullanacaklar ki bu mahkumlar izni hak etmiyor gerçekten hak etmiyor bu kadar basit

Açıkcası bu kararı mantıklı bulmuyorum .Zaten mahkumlara izin verilmişti ve bu izin sona erecekti fakat artan vaka sayılarından dolayı uzatmak istiyorlar . O zaman suçlu olan kişinin suçlu olmasının ne anlamı kaldı ki ? Caydırıcı olmamız gerekirken daha fazla serbest bırakıyoruz ve suç oranları artıyor.Suçlunun gözü korkaması gerekiyor fakat rahatlık içindeler .