Makyaj süngeri alırken nelere dikkat etmeli?

Makyaj süngeri alırken nelere dikkat etmeli?

Kısaca açıklayınız.

Makyaj süngeri fazla kullanmadığım için bilmiyorum ama kesinlikle yumuşak olmalı çünkü yüzü tahriş eder ve çiziklere sebep olabilir. Bir de nefes alması ve temiz olması önemlidir.

Fondoten kullanılacaksa, arkasında tutma yeri olan makyaj süngerleri tercih edilmelidir.

Yüzü rahatsız etmemesi için yumuşak malzemelerden yapılmış bir sünger seçilmeli, temiz olmasına özen gösterilmelidir.

Bu tür ürünleri genellikle cilt üzerine uygulandıkları için bunlar da dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır özellikle cilt Üzerine uygulanan bu ürünleri vücut üzerinde bırakacak oldukları etkilerin önlenebilmesi adına süngerin fazla kullanılmamış olması yani süngerin kullanılmasından ziyade yüzeyinin fazla pürüzlü olmaması gerekmektedir ve aynı zamanda fondöten kullanılacaksa bunun arkasında tutma yeri olanlarının alınması ve konforlu rahat olanlarının bakılması gerekmektedir yüzü rahatsız etmemesi için yumuşak malzemeden yapılmış olması ve sünger şeklinde olmaları seçilmelidir bu konulara dikkat edildiği zaman daha rahat bir şekilde Kullanıma uygun olacaktır. Özellikle bu tür süngerlerin kullanım yeri yüz olduğu için yüzde tahriş etmemesi en önemli faktörler arasındadır.

En önemlisi süngerin yumuşaklığıdır. Sünger yumuşak olması gerekir çünkü sünger yüze sürüleceği için yüze zarar vermemesi gerekmektedir.

Rahat tutulabilir ve cok sert olmaması gerekir kullanırken daha iyi olur

Makyaj süngeri alırken yumuşaklığına önem veririm. Benim için ne kadar yumuşak o kadar daha güzel pürüzsüz bir cilt sağlıyor bana fondöten sürerken :slight_smile:

Makyaj süngeri alırken yumuşak olmasına cildin ph degerine uyumlu olmasina dikkat edilmelidir. Makyaj süngeri alırken süngeri yuvarlak olmasına dikkat edilmelidir. Süngerler iyi temizlenmelidir.

Makyaj süngeri alırken kaliteli olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü yüz gibi önemli bir bölgede uygulanacağı için cildinizi yıpratmayan tarzda ve tahriş etmeyecek süngeri tercih edilmelidir. Makyaj süngerinin yumuşak olması gerekir.

Yumuşak ve kaliteli olmasına dikkat edilmelidir

Tam bir bilgim yok ama kesinlikle yumuşak olmalı diye düşünüyorum yoksa cildi tahriş edebilir

Yumuşacık olması lazım. Diğer türlü yüzü de acıtıyor çünkü. Sıktığınızda sepsert olmamalı. Yıkaması da kolay oluyor bu şekilde. İyi bir marka olmalı. Real Tecnicque diye bir marka var o tavsiye ediliyor. Ancak fiyatlar biraz pahalı iyi olunca.

Makyaj süngeri almak için ilk olarak süngerin kimyayla maddelerin olmadığına dikkat etmelisiniz bunun yanında süngerin duyu iyice çekmesi gerekecek yapıda olması lazım güzel bir sünger şu şekilde anlaşılır süngeri ıslattığınızda süngerin iki katı kadar büyüdüğü zaman o güzel süngerdir.