Makyaj yapmaya genç yaşta başlamak cildi yaşlandırır mı?

Makyaj yapmaya genç yaşta başlamak cildi yaşlandırır mı? Bu durumla nasıl başa çıkılabilir?

Makyaj yapmaya küçük yaşta başlamak cildi yaşlandırır. Makyaj malzemelerinin içinde bulunan zararlı kimyasallar cildi bozar.

Bir tane kızım var ve daha yaşı daha dört. O bile ne kadar meraklı makyaj malzemelerine. Mümkün olduğunca saklıyor bu tür malzemeleri ve kızımın kullanmasının önüne geçmek istiyorum. Cildi yaşlandıracağına inanıyorum, çünkü çok farklı kimyasal maddeler içeriyor ve maddelerin çoğunun içeriğini bile daha dürüst bilmiyoruz.

Evet yaşlandırır.Sonuçta içerisinde kimyasal maddeler bulunuyor ve bu kimyasal maddeler vücudu aşındırıp zarar veriyor.

tabiki de yaşlandırir . En büyük belirtisi de erken kırışıklıklar çıkması. Bunun önüne geçmek için makyajın yüzünde fazla kalmaması eve gelindiği gibi bakım yapılması tonikleyip o şekilde uyulması tavsiyemdir.

Makyaj yapmaya genç yaşta başlamak cildi yaşlandırır. Daha doğal makyajlar yaparsak bizim yararımıza olur.Cilt bakım ürünleri cilt maskeleri kullanabiliriz.

Evet sürekli olarak yapılan makyaj cildin nefes almasını engelliyor ve gözenekleri kapatarak cildin erken yaşlanmasına ve kırışıklıklara sebep oluyor. Bu nedenle sürekli makyaj yapmamak ve yapıldığı zaman da cildi çok iyi temizlemek gerekiyor.

evet bence erken yaşta makyaj yapmak cildi erken yaşlandırır ve bazı cilt sorunlarına kadar gidebilir.

Kızım 21 yaşında ve makyaj yapmayı seviyor ama cildinin nasıl zarar gördüğünü farkediyorum eskiden daha parlak ve pürüzsüz bir cildi vardı makyajdan sonra sivilcelenmeye başladı ve parlaklığı azaldı.

İnsan her zaman doğal hali ile daha güzel bence. Çünkü onda kimyasal maddeler bulunur bu yüzden ilk başlarda ne kadar güzel gelse de ilerde yüzü daha da çirkinleştirir ve etkisini o zaman gösterir.

Bence yaşlandırmaz makyajla yaşlılığın ilgisi yok diyorum

Makyaj aslında kadınların bir icadı değil,erkeklerin kadınlara seceneksiz sunduğu guzellesme algısıdır. Öncelikle kadınların özgüvenli olması ve makyajın güzellik görecesini değiştirmeyeceğini benimsemeleri gerekir. Makyaj malzemeleri çok zararlı kimyasallar barındırmasıyla birlikte oluşan ve oluşacak olan hasarlara yada sağlık sorunlarına da kozmetik ürünler ile tedavi önerilmektedir,yanı aslında iyileşme sürecinde bir cilt söz konusu değildir. Makyajı özendirici toplumsal baskıları kaldırmak yeni nesillere özgüven aşılamak gerekir.

Evet erken yaşta makyaj zararlıdır cildi yaşlandırır.