Mangalın olmazsa olmazı nelerdir?

Mangal için neler gereklidir?

Izgara , kömür , odun, yelpaze , et tavuk sucuk vs. Ramazan öncesi tam da zamanı .

Mangal için kömür,tahta,ızgara,maşa,karpuz ve tüp aklıma bunlar geliyor.

Odun, parke taşları, ızgara demiri ve en önemlisi de mangal eti ve harçları…

Tabii ki yanında közlenecek soğan biber olmazsa olmaz

Izgara,köz,köfte,sucuk benim aklıma bunlar geliyor.En önemlisi de bu keyfi yapacak kafa dengi sevdiğin insanlar.

Mangalın olmazsa olmazı etrafında fotoğraf çekinen artistlerdir.

Mangalın olmazsa olmazı tabiki ettir. :slight_smile: Kömür, tahta, yelpaze vs.

Mangalı n olmazsa olmaz benim için iki şey vardır yanında sigara ve tuz :joy::joy:

yapmayın böyle şeyler ya mangal yapasım geldi üstünde biber sogan felan üfffff

Mangal kömürü olabilir. Bir keresinde kömürü unutmuştuk. Baya uğraştık odunları tutuşturmaya.

Mangal için önce sıcak,samimi bir ortam gereklidir. Gerisi teferruat zaten.

Mangal için odun,kömür,mangal, ızgara,yelpaze,et, tavuk,biber,sogan
Yanında salatada güzel gider artı kola üstüne semaver de çay ohh mis canım istedi şimdi mis gibi bir havada eşim çocuklarımla güzel bir gün ne iyi olurdu :sunglasses:

Mamgalıda olmazsa olmazımız,tavuk,köfte,kömür ve domates salatalık.İçecek olarak kola…

İyi bir mangal yakıcısı olarak söylüyorum. Kömürler kesinlikle köz olmalı ve et yada tavuk ızgaraya konmadan önce kömürler hafifçe tuzlanmalı. Daha sonra ızgara kuyruk yağı ile iyice silinmeli ve sonra soğan ile bir kat silinmeli. Pişirme teknikleri zevke göre değişir daha sonrasında.

Atlet ile o eti bir güzel pişirmektir bence. Enişte diye tabir edilir genelde :smiley:

bence mangalda sucuk kessinlikle eksik olmamalı

Mangalın olmazsa olmaz üzerinde balık ve onun da yanında 70’lik yeni rakıdır.

Dostlar, hoş sohbetler, alkollü-alkolsüz içecekler, et çeşitleri, domates, soğan, mangal… Çocuklar ile gidiyorsak, onlar için top, ip gibi çimde yapılacak aktive araçları…

Mangal için ilk öncelikle güzel bir kömür ve güzel çıra odun gerek. Ne ızgara yapacaksan onlar hazır olması gerek.