Marka giyinen kişiler zengin midir? Marka giyinmek ne kadar doğrudur?

Marka giyinen kişiler zengin midir? Marka giyinmek ne kadar doğrudur?

Hepsi zengin sayılmaz aslında. Bazıları çok almak yerine az ve öz marka alırlar.

Zenginler çoğunlukla marka giyinmeyi tercih eder. Markaya para vermek istemeyen zenginler de var. Aksine zengin olmasa da göşteriş ya da heves için marka alan da var. Bir de ‘ucuz mala para verecek kadar zengin değilim’ sözünü benimsediği için marka giyinenler var. Marka bir bot alıp 5-6 yıl giymişliğim var. Daha da eskimeyince artık sıkılıp birine vermiştim.

Artık fakirler de marka giyebiliyor. İnsanların ayranı yok içmeye arka gider çeşmeye

Zenginlerin bir kısmı gösteriş için marka giyer. Bir kısmı ise markayı umursamaz kaliteye bakar gördüğüm kadarıyla.

Hepsi değildir. Bazı insanlar sırf gösteriş olsun diye parası az olduğu halde alıyorlar. Hani çok pahalı telefonlar vardır da gösteriş olsun bilmem kaç ay taksitle alır. Onun gibi.

Hayır. Mesela bende markalı giyinirim ama zengin değilim :rofl:

Marka giyinen herkes için zengin ibaresini kullanmak doğru değil. Bu birazda takıntı ve huy edinme meselesidir. Ya da kaliteli giyinmeyi seviyordur kişi. Kendimden yola çıkarak söylüyorum, marka giyinmeyi severim marka bağımlısıyım ve markası olmayan butiklerden asla alışveriş yapmam diyebilirim. Ancak bunu zengin olduğum için yapmıyorum. Kaliteli giyinmeyi sevdiğim ve bir aldığımı uzun süre giyeceğimi bildiğim için yapıyorum.

Aslında bu yavaş yavaş bi hastalığa donmus durumda bence. Bence marka olmasi kaliteli olmasını kanitlamiyo. Ayrıca Evet zengin olanlar çoğunlukla marka giyinmeyi tercih eder.

Eğer bir marka kaliteli ve uzun ömürlü ürünler üretiyorsa herkes tercih edebilir. Ben özellikle giyim ve spor ayakkabıda markaya ve satın aldığım markalı ürünün kalitesine özen gösteriyorum. Şu an kullandığım spor ayakkabıya çok para vermiştim ama sanırım en az beş sene önceydi ve hala formunu koruyor. Marka olmayan ve kalitesini bilmediğim ayakkabılar da bugün, beş sene önce aldığım fiyata satılıyor. Üç sene daha bu ayakkabıyı kullansam toplam sekiz sene boyunca defalarca ayakkabı almamış olacağım. Benim için marka kalite, konfor ve dayanıklılık demek. Beş sene önce sanırım 600 tl vermiştim, her sene bilmediğim markasız ayakkabılar ayağımda üç kez paralansaydı şimdiye fiyuu maliyet iki katına çıkardı.

Bence markalar tamamen göz boyama. Ödenilen para genelde kaliteye değil markaya ödeniyor. Orta fiyatlı ürünlerin ucuzlara göre de pahalı olanlara göre de çok daha mantıklı hem fiyat hem kalite bakımından.