Mars'ta yaşayabilir miyiz?

İlerleyen zaman dilimlerinde Mars’ta yaşamaya dair bulgular elde edip hayat sürebilir miyiz?

İnsanoğlunun yaşaması için iki temel unsur gerekli. Oksijen ve su. Bunlar olduğu sürece yaşam sürdürülebilinir.

İnsan Dünyadaki gibi yakın bir gelecekte başka bir yerde yaşayabileceğini sanmıyorum. Başka dünyalar olabilir elbette. Mars için insan formu yeterli değil, yaşayamaz.

Marsta yaşam bulunabilirse elbet te var olur , hala da çalışmalar yapılıyor zaten .

ileride Kars’ta yaşanabelir tabiki de ama bunun için oksijen ve su en önemli şeyler arasın da bu ikisini bir çözüm bulunursa olabilir

Yaşam belirtileri olursa yaşarız zaten yoksa zaten olmaz. Sonuçta buna bakılır

Oksijen ve su olursa neden olmasın yaşanabilir.

Biz türkler yaşarız.Önce bi marsa gidelim de :grin:

Zamanla oda olacak gibi gözüküyor ve insanoğlu yeni yerler keşfetmeye devam edecektir.

Marsta yaşayabilen canlılar vardır ama insan yaşamayamaz diye düşünüyorum. Ben yaşamak isterdim.

oksijen ve şu olduktan sonra imkan dahilinde olabilir ancak kısa zamanda olacağına inanmıyorum.

Yaşayabilirsin tabi seni biraz zorlayabilir en başta ama sonradan alışırsın o yüzden sıkıntı olacağını düşünmüyorum paran varsa her yerde yaşarsın öyle değil mi ?

Mars’ta yaşanan bilmek için birçok araştırma yapılmıştır ve daha önce Mars’a bir yaşam olduğunu araştırmalara göre söylentiler vardır. fakat sonradan küresel ısınmayla değiştiğini ve araştırmalara göre yine de Mars’ta yaşayabileceği araştırmaları da vardır.

Tabiki de . Boşuna bu kadar araştırılmıyor sonuçta. Hani gidip de hemen çadır kurup ev dikemeyiz fakat teknoloji sayesinde uygun koşulları sağlayabiliriz. Belki bir yüz yıl sonra neden olmasın?

Su varsa yaşanabilir. Yıllardır Mars 'ta yaşam ile ilgili araştırmalar yapılıyor. Belki mümkün olabilir. Teknoloji ilerledi şimdi olmasada gelecekte yaşanabilir.

Öncelikle nefes almak için oksijen gereklidir. Suyu zaten götürebiliriz. Daha burda yaşayamıyorken Mars` ta nasıl yaşayacaz?

Mars tamamen keşfedildiğinde , orada bir türk görürsek şaşırmam . Kurmuş mangalı ,uzanmış tv seyrediyor :grinning: İşin şakası tabi ki de bu. Marsta hava ve su varsa ortam uygunsa olabilir. Ama yapılan araştırmalar , marsın çok soğuk olduğunu ve yaşam için uygun ortam olmadığını gösteriyor. Belki de o ortama uygun yaşayabilen başka canlılar vardır. İnsan olmak zorunda değil .

teknoloji o kadar ilerleyik o nunda caresini bulurlar ama uzun bir zaman sonra

gerekli koşullar sağlanınca evet yaşayabiliriz. Oksijen ve su koşulları sağlandıktan sonra yaşam olabilir

Farklı bir gezegende yaşamak nasıl olur bilmiyorum ama eğer orada da yaşamak için gerekli imkanlar varsa yaşanır, neden olmasın.