Marvel evreninin kurucusu Stan Lee hakkında bilgi verebilir misiniz?

Hangi karakterlerin yaratıcısıdır? Hangi yaşta çizgi romanlarla ilgilenmeye başlamıştır?

Marvel evrenin kurucusu stan lee tüm marvel evreninin yaratıcısıdır bir kısma avenger ekibinden tutun da death oblivion gibi efsanevi kozmik yaratıklara kadar.

28 Aralık 1922, tarihinde Manhattan, New York, ABD doğmuştur. Marvel hakkında demişsek One Above All’ı örnek verebiliriz.

Stan Lee 28 Aralık 1922 yılında doğan New York ‘lu Marvel karakterlerinin yapımcısıdır. Tam adı Stanley Martin Lieber‘dir. Liseden mezun olduktan sonra Timely Comics’te ile başladı. İlk başlarda ufak tefek işlerle uğraşmak zorunda kalmıştır. Çok uzun sürmeden 1941 yılında ilk çizgi kahramanı olan Kaptan Amerika ‘yı piyasaya sürerek okuyucu ile ilk kez buluştu. İkinci dünya savaşı yüzünden orduda bir süre kalmak zorunda kaldı. Burda önemli tecrübeler edindi. Daha sonraları ise Dc ‘ye rakip olabilecek karakterleri yaratmaya başladı. Arkadaşı Jack Kirby ile birlikte Fantastik dörtlü, Örümcek adam, Hulk , Thor gibi karakterleri yaratmaya başladı. Yarattığı bu kadar karakterler ilerde önemli filmlerde de canlandırılmıştır. Staan Lee 2018 yılında ölmüştür.

Stan Lee, Amerikalı çizgi roman yazarıdır. Spider Man, Fantastik Dörtlü, X-Men, Daredevil, Hulk ve Iron Man süperkahraman karakterlerini yaratmıştır. Stanley Martin Lieber 1922’de New York’ta doğdu. Ailesi maddi sorunlar çekiyordu. Okulu bıraktıktan sonra çizgi roman yayınlama şirketi Timely’de çalışmaya başladı.