Marvel filmleri niye bu kadar popüler oldu?

Marvel filmleri niye bu kadar popüler oldu? İnsanlar bu filmleri ve bu şirketi neden bu kadar çok sevdi?

Marvel ilk çıkan süper kahramanlar filmi diye biliyorum. İlk olduğu için olabilir. İnsanlar özel güçlere sahip olmayı isterdi. Bu yüzden Marvel filimleri bukadar seviliyor diye düşünüyorum.

Marvel filmleri kendine özgü karakterleri ile zaten ayrı bir başarılı. Birde Avengers serisi ile özellikle Infinity War filminden sonra zirve yaptılar bana göre. O final sahnesinden sonra birçok insan teoriler üretti hakkında konuştu. O kadar çok video, yazılar gördüm ki. Endgame baya merakla beklendi. Sonunda o da çıktı. En büyük rakibi DC görülüyor ama DC bu kadar başarıyı yakalayamıyor bana göre onunda kendine özgü karakterleri var hoş ama Marvel baya başarılı.

Marvel ben hiç izlemedim ve sevmem ama başarasını sırrı kendisine özgü karekterleri olabilir.ve ilk çıkanlardan olduğundan dolayı sevilen bir seri olmayı başardı diye düşünüyorum

Bu kadar populer ve başarılı olmasının nedenini önceden belirlenmiş bir hikaye ve dizi şeklinde çektikleri için başarılı olduklarını düşünüyorum. Marvel 2008 yılında İron Man filmi ile bu serüvene başladı. Daha ilk günden Avengers Andgame gibi bir final yapmayı planlamışlardı. Çoğu filminde kahramanın nasıl ortaya çıkışı gibi birbirine yakın temalar tercih edilmiştir. Tabi görsel efek faktörünü de unutmamak gerek. Bu faktörler filmi başarılı kılmıştır.

Marvel Filmlerinin popüler olmasının arkasında inanılmaz bir kurgulama yatmakta. Stan Lee bu konuda çığır aşmış bir çizgi romancıdır. Bir diğer etken ise kesinlikle çizgi romanları en iyi şekilde ve git gide bir önceki filmden iyi yöneten, kurgulayan, montajlanan kısaca çizgi romanı yaşatan prodüksiyondur. Tüm bunlar Marcel dünyasını en iyi yapmakta.

Çizgi romandan uyarlandı dünyanın bir çok yerinde ülkemizde her ne kadar pek yer bulamasa da çizgi roman kültürü yaygındır, bu yüzden insanlar çizgi roman da okudukları hikâyelerin canlandırılmasını ve bu karakterlere hayat veren insanları çok sevdiler bu yüzden marvel filmleri oldukça revaçta, ülkemizde de sinematik izlenebilirliği, kurgu, senaryo ve canlandıran insanlar sevilince Türkiye de bu filmlerin yoğun izlendiği ülkelerinden birisi oldu.

Marvel Filmi yıllardır çekilden çizgi roman karakterlerine aittir ve çoğu ülkede bu karakterler çok seviliyor ve büyük bir kitlesi ortaya çıkıyor bu sebepten dolayı olabilir.