Maske takma zorunluluğu ne zaman kalkacak?

Covid 19 nedeniyle zorunlu olarak takdığımız maskeler ne zaman kaldırılacak

Bu sene sonunda çıkarılacak diyorlar ama belli bir tarih yok.

Maskeler tüm herkesin aşı olduktan sonra kalkacağına inanıyorum. Umarım öyle olur.

2 doz aşıyı da olanlar için artık takılmayacak dendi ama hala bir şey yok. Mecbur kalmadıkça takmıyorum çünkü yeter nefes alamıyorum artık. Gerçekten bu içinde bulunduğumuz durum baydı.

Aşılar tamamlanınca çıkarılır zaten çok kalmadı çıkarılmasına az kaldı gibi.

Nüfusun çoğunluğu aşı vurulduğu zaman kalkacak bence.

Aşılamanın tamamlanmasının ardından maskr takma zorunluluğunun kaldırılacağını düşünüyorum. Önce aşılamanın tamamlanması gerek.

Covid bitine kadar kolay kolay o yasak kalkmaz kanka aşılar felan daha tamamlanmadi bile ve aşı olmam diyen bi kesim var zor kalkar o yasak

Bu konuya sağlık bakanlığı daha hakim olsa da tarihi tahmin etmek zor değil. Birkaç ay sonra kalkabilir.

Avrupada bazı ülkelerde kalkıyor birinde kalkmıştı hatta. Bir iki aya kalmaz kalkar bence. Zaten takan da yok adam akıllı.

Bunu kimse öngöremez fakat aşılamalar tamamlandıktan sonra ve vaka sayıları ciddi anlamda düştükten sonra kaldırılacak diye düşünüyorum. En iyi ihtimal ile seneye yaz ayları olabilir.

Maskelerin kalkması için aşıların tüm dozlarının tamamlanması ve aşı olmayan bir kişi bile kalmaması lazım.

aşılama süreci tamamlanmadan maske kullanımı kalkmamalı

Covid-19 Bitmediği sürece Dünyada maskeleri ağzımızdan çıkarmak hayatımızla kumar oynamaktan farksız olacak bence

Son zamanlarda nerdeyse hiç dışarı çıkmadığımdan bunu sorun etmiyorum ama örneğin soluk alık vermeyi güçleştiriyor rahat değil bence de.