Masrafa girmek deyiminin anlamı nedir?

Masrafa girmek deyiminin anlamı nedir, ne anlama gelir, hangi anlamlarda kullanılır?

Masrafa girmek deyiminin anlamı nedir?

Masrafa girmek deyiminin anlamı herhangi birşey için aşırı fazla para ödemek, harcamak anlamındadır.

MASRAFA GİRMEK DEYİMİNİN ANLAMI NEDİR?

• ">
  • Masrafa girmek deyimi kullanma alanı geniş bir deyimdir. Herhangi bir şeye çok para harcamak anlamında kullanılır.
  • Örnek cümleler;
  • Bu sene bir ev aldık. Fakat evin tadilatı çoktur. Evin tadilatı için çok masrafa girmek gerekir.
  • Çocuğumu özel okula göndermek istiyorum, fakat özel okula göndermek için çok masrafa girmem gerekir.
  • Ailem beni yurtdışında okutmak için elindeki bütün imkanları kullandılar, benim için Çok masrafa girdiler,
  • Bu sene iyi ürün almak için bu tarlayı iyice hasat edip, çok masrafa girmem gerekir, gibi durumlarda kullanılan bir deyimdir.
  • Masrafa girmek deyiminin anlamı elini taşın altına koyup iyi miktarda para, malzeme vb. akla gelebilecek bir sürü şeyi fazla harcamaktır.

Masrafa Girmek Deyiminin Anlamı

Kişinin büyük meblağlar harcayarak parasının azalması ve sıkıntıya düşmesi anlamında kullanılmaktadır.

ÖRNEĞİN;
    :ballot_box_with_check: Benim o üniversiteye gitmem için çok masrafa girdiler.

:ballot_box_with_check: Yeni eve dolap yaptırmak için çok masrafa girmemiz gerekecek.

Çok para harcamak anlamına gelen bir sözdür. Masraf etmek.

Masrafa girmek deyiminin anlamı;

_Bir iş için çok fazla para harcamak anlamına gelir._

Para harcamak yani bir şeye çok para verme anlamına gelir.

## Masrafa girmek deyiminin anlamı ;
    Bir iş ya da ihtiyaç hakkında çok fazla para harcamak , maddi olarak kayıp yaşamak anlamına girmektedir . Örneğin ; Düğün için çok masrafa girdiler . Bu cümlede düğün yaptıkları için çok fazla para harcadıkları kastediliyor .

Maddi açıdan bireylere bedel ödeyip sahip olmaktır. Bunu iki kalemde ele alalım yararlı ve lüzumsuz Örneğin ev arba egitim sağlık gruplarına yapılan masraf mutlaka kat kat size geri. Döner ama eglence anlamında beyin rahatlaması dışında birşey yapmaz gerekli ama ayarını iyi yapmak lazım luzumsuz giyim harcamalarında malesef bu kaleme girmektedir.