Mavi balina olayları nedir?

Gündemde küçücük çocukların ölümüne yol açıyor deniliyor. Ben şahsen aradım oyunu bile bulamadım, küçücük kız çocukları internet cafeye gidip bu oyunu oynuyormuş, kızları göndermezler bile, bence medyanın uydurduğu bir haber, siz nasıl yorumlarsınız?

Hayır, ne yazık ki medyanın uydurduğu bir haber değil. Özellikle sosyal medyalarda insanlar arası linki dağıtılıyor. Arayan bulamıyor yani, oyun kurbanlarını buluyor.
Daha sonra ise tüm bilgilerine eriştiği kurbanlara şantaj yoluyla birtakım işler yaptırıyor. Yaptırdığı son şey ise intihar. Türkiye’de bu oyun yüzünden intihar eden çok sayıda çocuk var. Böyle ciddi bir konuyu medyanın uydurmuş olması imkansız…

İlk olarak Rusya’da piyasaya çıkan bir oyundur.Oyunu indirdiğinizde kişinin bütün bilgilerini ve resimlerini alıp kayıt altına alıyorlar.Oyun başından sonuna kadar toplam da 50 adet görev veriliyor.Bu görevler hep kendine zarar verme ve yüksek tepelere çıkartma görevleridir.Moralini kaybetmiş kişileri kolayca kandırabiliyorlar.Kişi yarı da bırakmak isterse,aldıkları bilgilerle şantaj yapıyorlarmış ve kişinin devam etmesi sağlanıyormuş.Kurtarılan küçük bir genç kız,annemi öldürmekle tehdit ettiler.Diye söylemiştir.Yani bu oyun türü hayal değil,gerçektir.

{“count”:49,“titles”:[“Mavi Balina oyunu nedir?”]}

Dünya da ve Türkiye de ,Çocukların ,gençlerin beynini yıkayarak intihara sürükleyen bir bilgisayar oyunu.Aslında oyunun resmi bir internet adresi yok…Oyun tarayıcı tabanlı değil ,sosyal medya üzerinden linklerle bilgisayarlara giriyor.Bilgisayar virüs yoluyla girip bilgilere ulaşılıyor.Sonra şantajla istediklerini yaptırıp,beyin yıkayarak çocukları intihara yönlendiriyorlar.Yapılması istenen komutlar ,tamamen ruh sağlığını bozucu ve huzursuzluk veren türden.Sözde bu programı yazan kişi tutuklanmış.O da küçük yaşta şiddet ve baskı görmüş.Oyunda ki efektler ve emirler hepsi planlı. Çocuklarımızın bilgisayar başında çok uzun süre geçirmemelerine ve girdikleri sitelere dikkat etmek gerek.