Maydanoz suyunun saça faydaları nelerdir? Nasıl uygulanır?

Maydanoz suyunun saça faydaları nelerdir? Nasıl uygulanır?

Maydanoz içerisinde bulunan apigenin maddesi yapılan araştırmalarla saç dökülmesine engellediği kanıtlanmıştır. Bunun yanında içerdiği bakır sayesinde saç rengini koruyucu etkiye sahiptir. Saça parlaklık vererek sağlıklı bir görünüm sağlar. Aynı zamanda maydanozun suyu kafa derisine uygulandığında cilt yüzeyi üzerindeki kepek ve yara oluşumunu engeller. İçerisinde yer alan vitaminler sayesinde saçı onararak saç tellerini onararak daha güçlü bir görünüm kazandırır.

Maydanoz suyu saç dökülmesine ve kepeklenmeye karşı iyi gelir. Saça parlaklık ve canlılık verir. Saç rengini korur.

Yanlış bilinen gerçekler maydonoz suyu saça değil. İçildiği taktirde metabolizmayı etki eder ve hızlandırır böylece zayıflanır ödem atılır su atılır .

Maydonoz saçlarımıza yararı saçları besler dökülmeye karşı bire birdir ve doğal şık bir görüntü ortaya koyar.

Maydonoz suyu saca faydası oldukca fazladır ama özellikle pür halime getirilip içildiği zaman metabolizmanın güclendirdiği söylenir

Sindirim sorunları ve öksürüğe de iyi geliyor diye biliyorum…Saçla ilgili bir etkisini hiç duymadım bilmiyorum ama zayıflamak isteyenlerin tükettiğini duydum…