MEB'den yüz yüze eğitim açıklaması!

MEB tarafından yapılan açıklamaya göre, 1 Mart’la birlikte liselerde yüz yüze eğitim haftada minimum 16, maksimum 24 saat olacak. Liselerde ilk dönem gerçekleştirilemeyen sınavların ise, yine 1 Mart itibarıyla iki haftayı aşmayacak şekilde yüz yüze planlanacağı ifade edildi.

Herkes için hayırlısı olsun. İnsallah sıkı tedbirler alınır ve öğrenciler sağlıklarından olmaz.

İnşallah her şey bir an önce rayına oturur. Eğitim sistem ide pandemi sebebiyle iyice darmadağın oldu.

Üniversiteler için ise bazı bölümler açılıcaktır. Kendi üniversitenizi takip ederek detaylı bilgi de alabilirsiniz.

Üniversiteler için ise bazı bölümler açılacaktır. Kendi üniversitenizi takip ederek detaylı bilgi de alabilirsiniz.

Hep açıklama yapılıp erteleniyor, umarım okullar sıkı tedbirlerle açılır. Herkes için hayırlısı olsun.

Milleti hep böyle haberlerle telaşa sokuyorlar sonra tekrar erteleniyor açıkmayacaksa hiç açılmasın

Hayırlı olsun diyelim . Umarım tedbirler yeterli olur ve hastalık çoğalmaz. Zaten öğrenciler iyice unuttu dersleri bu pandemiden dolayı ,yüz yüze eğitim iyi olacaktır.

Bence çok erken daha. Virüs okullarda daha çabuk bulaşır diye düşünüyorum. Düşünsenize Bir öğretmende virüs var öğretmenden öğrenciye bulaştı diyelimki. Öğrenciden diğer öğrenciye yani ondan ona derken bi bakmışız virüs tekrar patlamış. Bu yüzden daha çok erken mayıs gibi açılması daha iyi olur bence.

artık bu karar o kadar çok değişmeye başlıyor ki bir açılıyor bir açılmıyor :woman_facepalming:t2:

Geç bile kaldıklarını düşünüyorum o kadar yer açılıp kapandı eğitime gereken önem verilmiyor. Eğer veriliyor olsaydı ilk denemeler eğitim hakkında yapılmalıdır .

İnşallah bütün tedbirleri almışlardır çocukları riske atmak doğru değil.

İnşaallah kötü sonuçlar doğurmaz okulların açılması, vaka sayılarında artış yaşanmaz inşaallah

Herşeyin hayırlısı diyelim ve sosyal mesafe,maske ve temizlik kurallarına uyarak kontrol edilmelidir.

Öğretmenlerin aşılanmasına başlanıcaktı başlandı mı bir bilgim yok.Öğretmen ve öğrenciler için yüz yüze eğitimin daha iyi olucağını düşünenlerdenim.Tabiki maske,mesafe,temizlik kurallarına okullarda da uymak şartını unutmamamız gerekiyor.

Yüz yüze eğitimin şu anda Ne kadar riskli olduğunun farkında değiller herhalde. Bence sadece süre belirlemiş, eskisi gibi tarihi gelince yine erteleyecekler. Hatta bu sene tamamen online üstünde eğitim olacağını düşünüyorum. çünkü daha virüs tam olarak kontrol altına alınmamış çok risklidir, umarım kötü sonuçlar çıkarmadan devam edebilir, yoksa üçüncü virüs dalgası kapıdadır.

Umarım hayat düzene girer artık, millet daha ne kadar sıkılacak hiç bilmiyorum.

Artık tamamen eski düzene hiç bir şekilde geçilemeyeceğini düşünüyorum. Bir şekilde herkes ve her kurum yeni bir düzen kuracak.

Hayırlı uğurlu olsun, umarım istediklerini gibi gider inşallah herşey düzelir ve eski haline gelir.

ilk okul ve ortaokullar tatil, liseliler yüz yüze eğitim, üniversiteliler online. Söyleyecek söz bulamıyorum…