Mecliste kanun önergesi verilen KYK borçları ne olacak?

Mecliste kanun önergesi verilen KYK borçları ne olacak, kısaca bilgi veriniz?

Büyük ihtimal öyle bir af durumu olamaz.Çünkü devletin şimdiki dönemde büyük mebla diyeceğimiz krediyi affetmesi bir nevi hazineden para kaybı demektir bu yüzden af olmayacak kanaatindeyim.Ama belki indirime gidilebilir.

Devlet KyK borcunu bilmez. Çok tepki çeker. Zannedilenin aksine toplam KYK borç alacağı devletin yüksek ve bundan vazgeçmesi pek de düşünülemez. Ancak erteleme hususunda geçici bir ad tarzı bir şey çıkarabilir. Faizi silebilir. Ya da ödeme planında güncelleme gidebilir. Bir düzenleme getirmesi şsrt oldu. Konu çok dallanıp budaklandı.

Benim şahsi olarak borcum malesef var.2018 de ödemem başlamıştı,bir ayını ödedim sadece.Taksiti kapadılar.Bugun baktım taksit tekrar aktif olmuş pek bir zam gelmemiş ama af olacağını bende sanmıyorum.

kyk borclari faiz alinmicak sekilde düzenlenecegini düşünüyorum

Umarım faizle alınmaz. Çünkü yıllarca birikmiş bir ödemenin üstüne birde faizin gelmesi kötü olur. Kişi var yıllarca memur olmayı bekleyen kişi var evlenmiş ama Evin geçimini bile sağlayamıyor . Böyle bir durumda o borcu nasıl verecek ve faiziyle? Ödeyemez. Ekonominin bu durumda olmasıyla özellikle.

Bu af konusunu bugünün değil yılların konusu maalesef,devlet bu kadar yüklü bir işin altına girmez erteler ama af olmaz.Çeken bir sürü öğrenci var bunların toplam rakamı bir hayli büyük dağ kadar diyebilirim.Af olmasa da öğrenci elini genişletip rahatlatacak hamleler yapılmasını isterim şahsen.

KYK borçları affedilirse, kredi almayan üniversite öğrencilerine haksızlık olur. Devlet, KYK’lıların gönlünü alıcam derken, diğer öğrencileri kırmak istemez. Bu sebeple af beklememek lazım.