Mektubu Açmadan Okuyan Algoritma Geliştirildi.

Eski zamanlarda en önemli iletişim aracı olan mektup, o zamanlara has bir tarz ile katlanarak ya da mühürlenerek saklanıyordu. Bilim insanları mühürlü mektuplara zarar vermemek adına X Işınlarının görüntüleme sistemini kullanarak katlı olan mektupları okumayı başardı. Açarken büyük zarar görme ihtimali olacak mektuplar sanal ortama aktarılarak bizlere ulaştırılabilecek.

">

Tarihi eserlerin korunması adına çok iyi bir gelişme olmuş. Tarih ile teknolojinin birleşmesi:slight_smile: Dünya adına hayırlı olsun. Umarım ülkemizde de bir an önce kullanımına başlanır.

İçerisinde nelerin yazdığını daha çok merak ediyorum ben umarım paylaşırlar bizimle.

Böyle tarihe ışık tutan eserlere zarar vermeden yapılan bir uygulama güzel olmuş ve tarihi yok etmeden görmek sevindirici bir haber.

Tarihi mektupları okumak için çok güzel bir yöntem olabilir. Hem önemli eserlere çok hassas davranmak gerekiyor. Bu sayede eserler korunmuş olur.

gerçekten çok iyi bir buluş olmuş hem ürüne zarar gelmiyor hem de bilgusizr kalınmıyor çok iyi düşünülmüş

Çok güzel bir uygulama . Eski oldukları için yıpranmış ve dayanıksızdırlar , bu sayede zarar görmemiş olacaklar .

Vay be çok iyi bir yöntem. Tarihi anlamı olan mektup ya da kağıtlar artık okunurken zarar görmicek.

İyi mi kötü mü belli değil bazen kimsenin görmemesi gereken mesajları da okuyabilir .

İyi olmuş, faydası ne olacaksa iyi olmuş. Eskilerin yazdığı şeyleri okumak güzel

Bu çok güzel bir haber. Önceden tarihi eser olan mektupların bir çoğu okumak amaçlı açılınca un ufak olup hem kayboluyordu , hemde eser orjinalliğini yitirip işlem görmüş oluyordu . Şimdi nasıl saklanıp bulunduysa o şekilde kalır ve zarar görmez.

Çok güzel bir gelişme, tarihi mektuplarda acaba ne yazıyor onuda merak ettim doğrusu, mektuba zarar gelmeden okunması, tarihi eserlerin koruması için çok iyi.

Güzel ve başarılı bir çalışma olmuş. Tebrik etmek gerek. Özellikle tarihi kaynaklar için iyi bir buluş.

Harika bir buluş. Tarihin seyrini bile değiştirebilir. Tebrik edilecek bir başarı.

teknoloji geliştikçe bazı güzel şeylerin de hayata geçmesi iyi oluyor, tarihe sahip çıkmalıyız bu çok önemli.

Bence çok iyi olmuş yani insanlarımız için çok faydalı bir şey tarih açıdan da öyle günümüz için de öyle umarım böyle devam eder