Memleketlerinize Özel Ramazan Lezzetleriniz Nelerdir?

Ramazan bayramına özel memleketinizin damak tadlarını,sofralarını yansıtan gelenekselleşmiş tatlı veya yemek türleri var mı?

Bizde ramazanda kerebiç ve güllaç olur. İkisini de sevmem ve yemem.

Biz güllaç tatlısını severek yer ve tüketiriz. Tek sorunu, güllacın ne kadar bol süt dökülürse, o kadar içtiğidir.

Evet tabi Ramazan lezzetleri var.Bunlardan en sevdiğim ve asla yemekten vazgeçmeyeceğim şey kadayıf tatlısıdır. Bayılarak yerim.

Ramazanın vazgeçilmezi tarhana çorbası, peynir tatlısı, Kemalpaşa tatlısı

Tokat çöreği meşhurdur cevizli kuş üzümlü çörek ramazanda çıkar cayın yanında da yenir serbetleyip tatlı da yapabilirsiniz

İlimizde en meşhur yiyecekler kebap, kestane gibi yiyecekler. Ben en çok kestane şekerini seviyorum.

sarma tarifi ve hiç trafik kazası geçirdini mi

@Emremrt45#192749 Trafik kazası mı?

ramazan pidesi mis gibi kokar… 3 yildir hasret kaldim

bilmiyorum ben oruçken pek seçici olamıyorum ne gelirse yiyorum genelde

Ramazanda memleketimi çok özlüyorum sahurda çıkan sıcacık mis gibi taban gevregi

Hurma , çorba, pilav böyle şeyler yerim.Başka da irmik tatlısı da güzeldir

memleketim samsuna ozel olanlar nokul ,bafra pidesi ,yumurtali pide.

memleketime özel değil ama sanirim güllaç en sevdigim . Ramazanda pide de vazgecilmezler arasindadir.

Bizim sofrada cigkofte olmazsa olmazz :slight_smile: birde mercimek corbasi.

sabah sahurda bir kuymak yaparim iftarda da guzel bi hamsi tava yedik mi trabzonumun en meshur yemeklerini yemis olursunuz .

olmaz olur mu hiç. Adana ya özgü bir çok lezzet var. Hele de ramazan da daha bi başka oluyor.

Benim bulunduğum bölgenin hosmerimi meshurdur lakin bu ramazana özel değil sanırım.

Ramazan Bayramı’nda ve genel olarak ta Tokat olarak sofrada olmazsa olmazları arasında zeytinyağlı yada etli baklalı yaprak sarma