Memur ve Emekli Maaş Zamları Belli Oldu!

Memurlara 7.36 ve Emeklilere 8.36 oranında zam yapılacak.

Asgarî ücret yüzde 21 iken memura neden yüzde 7 zam .

Memur bu ülkenin amelesi sanırım , çalış çalış çalış para ? para yok.

bu kadar düşük vermelerinin sebebi sanırım belirlenen asgari ücretten yüksek vermeleri. her sene adgari ücret her ne kadar enfkasyona göre de belirlense, ben başka açıklama bulamıyorum bu konuda.

Bu belirlenen oranlar insanların geçimleri için yeterli olur umarım. Bu zamanda zamlara göre fiyat vermiyorlar.

Yeter cidden asgari ücret ile insanlar çok zor şartlarda yaşamaya çalışıyor.Ülkede çokça insan evini çok zor şartlarda gecindiriyor,yazık cidden herşeyi halledebildiler bir asgari ücret artmadı.

komik rakamlar bunlar. Enflasyonun bile rakamları bu açıklanan oranların en az 2 katı.

Memura emekliye değil işçiye çiftçiye öğrenciye vb herkese ülkemizde ve dünya da yapılan modern köleleştirmedir ve insanlar artık bunu değiştirmelidir.

Sözde maaşlara zam var hiçbir faydası yok ki. Her şeye fazla fazla zam geliyor bu durumda kişiler yine geçinemiyor.

bence olması gereken olmuş ideal gibi görünüyor asgari ücretin artmasına sevindim

Kaşık ile verip kepçe ile aldıkları sürece onlar için sıkıntı yok olan yine işçi ve emekçiye oluyor

kesinlikle haksızlık şuan ekonomi yüzünden o kadar kötü durumdayız ki faturaları bile ödeyemiyoruz ya

Gerçekten zamlar gülünç seviyede. Her şeyden vergi alan Herşeye zaman üstüne zam yapanlar, halka zam yapamaya gelince çok düşüncesiz oluyor.

Maaşlara zam yaparken virgülü virgülüne hesaplıyorlar.Bence bu yeterli değil.Şimdi zam geldi diye her şeye zam yapacaklar.Yine aynı yere gelecek kısacası.

Asgari ücretin yarısı kadar bile zam veremedi memuruna ve emeklisine nasıl olacak bu geçim o zaman.

Umarım bütün herkes için hayırlı olur. Az bir miktar ama bu ülkede yükseltmelerine bile şükür ediyor insan.

Açıklanan enflasyon bile % 14 iken bu %7 nedir yahu. Memur acından ölsün onu istiyorlar her halde. Asgari ücreti işveren, memur maaşını devlet öder .

Geçen İngiltere’deki asgari ücret miktarına bakmıştım. 1.600 Sterlin’miş. Fiyat az gözüküyor doğruama TL karşılığı yaklaşık olarak 16.000 TL , diyeceklerim bu kadar hocam.

Arkadaşlar ne bekliyordunuz ki. Bu ülkede ne zaman iyi bişey olduğunu gördünüz ki. Hiç şaşırmadım…

Memura reva görülen zam miktarı emekliye reva görülen zam miktarı sadece %7 %8 insanları açlığa mahkum ediyorlar.