Mevcut Covid-19 Aşıları Türkiye'de Üretilecek

Ülkemizin en büyük ilaç firmalarından biri olan Abdi İbrahim, Sağlık Bakanlığından bu aşıları üretebilmek için onay alan ilk şirket oldu.

Umarım bu hem ülkemiz adına hem de aşıların hem güvenirliliği hem de koruyuculuğu adına güzel bir gelişme sağlar.

Güzel bir gelişme olmuş , kimileri aşı olmak olumlu bir karar diyor ama ben aşı olma taraftarı değilim. Allah’a şükür sağlığım ve sıhatim yerinde.

Umarım başarılı sonuçlarla aşı olmaya başlarız ve bu pandemiden kurtuluruz.

Salgına çare olabilir inşallah. Güzel, olumlu bir haber bu. Temennimiz de başarılı olması yönünde tabi.

Çok güzel bir düşünce.İnşallah aşı başarılı olur.Yabancıların aşılarını olmaktansa Türklerin ürettiği bir aşıyı olmayı tercih ederim.

En azından aşı yapan firmalarla sürekli irtibat halinde olunmaz. Abdi İbrahim şirketi yetişemezse üretime, o zaman diğer firmalarla görüşülür ve anlaşılır. Güzel bir gelişme yani.

Ben ancak kendimizin yaptığı aşıya günevirim eğer başarılı oluraa aşı olabilirim ama diğer ülkelerin yaptığı aşıya güvenmiyorum

İnşallah güvenilir bir aşı olur. Yan etki bakımından bir kötülüğü olmaz .

Ülkemizde üretilmesi güzel bir şey en azından içinde ne olduğunu biliriz ama yan etkileri daha tam anlamıyla belli oldumu ve bukadar zamanda insanların üzerinde denemek doğrumu bunlar hep soru işareti ama sanırım başka çare yok gibi görünüyor.

Ülkemizde üretilmesi güzel bir şey en azından içinde ne olduğunu biliriz ama yan etkileri daha tam anlamıyla belli oldumu ve bukadar zamanda insanların üzerinde denemek doğrumu bunlar hep soru işareti ama sanırım başka çare yok gibi görünüyor.

Üretmiş olması güvenilir olacağı anlamına gelmiyor ki, evet güzel büyük bir başarı.

Yurtdışından getirilen aşıların içeriğiyle ilgili okadar olumsuz bilgi varken bu haber doğrusu yüreğime su serpti diyebilirim.Umarım koruyuculuğu olur ve bu salgindan kurtuluruz.

bu haber sevindirici kendi aşımızı kendimiz üretmek çok büyük başarı destekliyorum

Umarım amacına ulaşır ve sonucu hepimiz için hayırlı olur

bence bu daha iyi bir fikir olmuş. biz üretelim yani. neden başka bir yerden daha pahalıya alalım ki? bu şekilde çok sevindirici bir haber olmuş. diğer firmalarında onay almasını beklerim ama biz ürettiğimiz şekilde iler çok karışacak. yani saat, parfüm satar gibi insanlar merdiven altı ilaçlar yapıp dolandırıcılığı bir adım öne sokacak ama bunun da önüne geçilir diye düşünüyorum.

Umarım yapılan yani üretilen aşı gerçekten işe yarar ve bu virüs zamanlarından kurtuluruz artık diye umut ediyorum…

Helal olsun başarılarının devamını gelecek nesiller yani bizler daha iyi işler başaracağız :slight_smile:

Ülkemiz adına hayırlısı olsun. Umarım en kısa sürede kendi aşılarımızı üretip herkese aşı yaparız.