Meyve salatası nasıl yapılır?

Meyve salata nasıl yapılır? En güzel hangi meyveler ile olur?

Meyve salatası, değişik türden meyvelerin bir kaplb içine doğrulanması ile meyve salatası meydana gelir. En güzel mevye salatasının içeriğinde, kivi, elma, muz, mandalina gibi meyveler daha çok tercih edilir.

Zevke göre meyveler doğranır ve üzerine isteğe göre krem şanti, çikolata sosu, fındık parçacıkları dökülür. Zevkli bir sunum yapılarak afiyetle yenir. Mevsim meyveleri kullanılırsa daha lezzetli olur.

önce güzelce elmaları soyarsın dilimlersin sonra çilekleri yıka doğra ananas kivi muz ve birazda limon suyu buz

Benim küçüklükten beri yaptığım şekerli yoğurt içine yaz meyveleri koyarak yaptığım idi. Çilek, muz, kiraz, kivi koyardım.

Çok çeşidi var sizin zevke kalmış. Genelde çilek, muz, kivi, elma, mandalina vb içine yoğurt, bal yada çikolata sosu ile yapılabilir.

Nar , elma , kivi , portakal bunlar çok güzel oluyor. Arkadaşım yapmıştı.

Bir cok meyvenin ufak ufak kesilip harmanlanmasi sonucu olusan karisimdir.

Meyve salatası taze ve tadı yerinde olan evde bulunan bütün meyvelerden oluşabilir,meyveler küp küp kesilerek karıştırılır ve üzerine sevilen soslardan dökülür,aslında zevklere göre tarifi değişen bir lezzettir.

Meyve salatası çilek,muz,elma,portakal gibi meyvelerin soyularak ve dilimleyerek üzerine limon suyu ve balı karıştırarak meyvelerin üzerine dökülüp servis edilir.