Meyve Suyu Tüketimi

Hazır meyve suyu tüketimi sizce zararlı mıdır yararlı mıdır?

İçini görmediğim meyve suyunu asla almıyorum. Zaten hazır meyve sularına meyvenin kendisindense aromasını koymayı tercih ediyorlar ayrıca şeker içeriğiyle yararından çok zararı var. Bu yüzden katı meyve sıkacağıyla kendim sıkıyorum ya da hiç içmiyorum ve kızıma da içirmiyorum.

Kıyaslama yapılacak olursa meyve suları, cola gibi asitli içeceklerden çok daha faydalı. Özellikle %100 olanları daha sağlıklı ama bunlarda da seker, aroma vb oluyor. İmkanın varsa meyveyi kendin alıp suyunu sıkmak. İçiniz rahat olur hiç olmazsa. Çocuğunuza yada kendiniz ne içtiğini bilirsiniz.

Meyve suyunu kendim yapmayı tercih ediyorum. Evde çocuğum için en sağlıklısı bu. Kutu meyve sularının nasıl üretildiğini de gördüm. Açıkçası korkulacak bir şey yok adamlar işini olması gerektiği gibi yapıyor ama güvenemiyorum her nedense

Genel olarak sıkma meyve suyu yaparım kendime. Katkı maddesi olan meyve suları markalarını tercih etmiyorum.

Bence meyve suyunun içinde biraz da olsa katkı maddeleri olabilir. Bu yüzden en güzeli kendi meyve suyunu sıkıp içmektir.

Hazır meyvesuyunun çoğu meyve suyu bile değildir.Aldığınız ürünün içeriğini okuyuyun mısır şurubu içiyorsunuz

Hazır meyve sularında meyve yerine şurup yada aroma verici maddeler kullanıldığı için tercih etmiyorum, şekersiz olan ürünlerde bile aspartam ve Fenilalanin içerdiği için şekerden daha zararlı olduğunu düşünüyorum. Bunun yerine meyveler den elde edeceğimiz meyve suları daha sağlıklıdır.

Meyve suları bozulmuş küflenmiş meyvelerden yapıldığı söyleniyor. Ne kadar doğru bilmiyorum. Ama ben tüketiyorum.

Hazır meyve suları yerine ev yapımı meyve suları tüketirse daha sağlıklı daha güzel olur bence biz öyle yapıyoruz.

Aslında hazır meyve suyu kullanmamalıyız ama biz gençlik hazır meyve suyu taraftarıyız.Tabi bazen doğal meyve suyu da kullanıyoruz.

Bence zararlı çünkü doğal bir meyve suyu değil. İçinde adını bilmediğimiz adını bilsek bile ne olduğunu bilmediğimiz bir çok katkı madde var. Ayrıca aylarca raflarda kalabiliyor.

Son zamanlarda sektör gelişti ve şeker oranı az olan doğal yakın üretimler mevcuttur. Her meyve suyu kaliteli değildir.

Sıkma meyve suları, fabrikasyon meyve sularına oranla daha sağlıklıdır. Tabi herşeyin fazlası da zararlıdır. Uzmanlar meyve suyunu günde bir çay bardağından fazla tüketmememiz gerektiğini söylüyor.

zararlıdır çürük meyvelerden ithal ediliyor ve icindeki katkı malzemesi olduğu için farkedemiyoruz

Yani diğer asitli içeceklere göre iyi fakat içinde şeker ve bazı katkı maddeleri fazla kullanıldığından iyi olduğu söylenemez.

dünyanın en gereksiz seyi evde gerceği varken neden sahttesi alınır.mesela vişne suyu şeftali sularının gerçeğiyle bir alakası yok bence

Hazır gıdaların hepsi mutlaka zarar verir.