Mezarlıklara çiçek bırakmanın anlamı nedir?

Mezarlıklara çiçek bırakmanın anlamı nedir neden çiçek bırakılıyor Kısaca bilgi verir misiniz?

Bence bir anlam ifade etmiyor yani gerek yok çiçeğe,orada yatan kişinin sadece dua ya ihtiyacı var, bir Fatiha okumak çiçekten çok daha iyi,neden çiçek koyduklarını anlamıyorum…

İnanış olarak herhangi bir dine mensup olmayan toplumların ölüye saygı gösterme biçimi mezarına çiçek bırakmaktır.

Çiçek o kişiye olan sevginin göstergesi olarak sayılır. Mezarda yatan kişiye olan saygı ve sevgiyi temsil eder.

herhangi bir anlamı yok şöyle düşünülebilir. En sevdiğiniz insan onum yanına giderken onun seveceği onu mutlu edecek hediyeler götürülür buda aynı şey çiçek , Mersin, buğday götürülür ve hurafe de olabilir tam emin değilim mezarın sol ayak ucuna geçerek dua ederseniz ölmüş olan kişinin sizi gördüğü söyleniyor. Doğruluğu hakkında emin değilim sadece bi duyum

Mezarlıktaki çiçeklerin kabir azabını hafiflettiğini biliyorum. Yani mezarlıktaki çiçekler süs olarak kullanılmamaktadır. Hem saygı açısından çiçek bırakılmakta hem de her insanın da olduğu gibi günah işleyen varlıklar olduğumuz için kabir azabını hafiflettiğini biliyorum. Bu durum da Allah’ın bize sonsuz merhametini göstermekte ve ona ne kadar şükretsek azdır. Allah tüm kusurlarımızı günahlarımızı affetsin.

Kim istemez ki toprağın altındayken toprakta bir çiçek olmasını . Misafirliğe gidilirken eli boş gidilmez.

Çıçek Katmasını Sebebı Ölen Kışıyı olan sevgısını Gostermek Içın Cıcek Ekerler