Mıhlama yemeği hangi yöremize özel bir yemektir?

Mıhlama yemeği hangi yöremize özel bir yemektir? Bilgi veriniz.

Muhlama karadeniz mutfağına özgü bir yemektir ve bol tereyağı ile yapılır. Diğer bir adı da kuymaktır.

Mıhlama kaşar peyniri ya da eriyen peynir ve Mısır yumurta ile olan bir yemek türüdür. Bu yemek Karadeniz mutfağına aittir.

Kuymak olarakta bilinen mıhlama Karadenize ait,mısır unu,tereyağ ve peynirle yapılan bir yemek türüdür.Ben daha önce hiç yapmamış yememiştim de ama Karadenize geldigimden beri yapıp yiyoruz çoluk-çocuk çok seviyoruz…

2 Beğeni

Mıhlama Karadeniz yöresine ait bir yemektir, hemen hemen herkes evde bunu yapmaya çalışır ama kimse orijinali kadar iyi yapamaz. Benim de çok merak ettiğim lezzetlerden biridir umarım bir gün kendi yerinde tadına bakma şansım olur.

2 Beğeni

Mıhlama yemeği karadeniz yöremize ait bir yemektir. Tereyağı mısır unu ve peynirle yapılır.

2 Beğeni

Karadeniz’e aittir. Mısır, tereyağı ve özel peynirle yapılır. ( kolot ve çeçil peynirini eşit oranda da karıştırabilirisniz.) Meşakatli kıvamı zor tutan bir tariftir.

4 Beğeni

Karadeniz bölgesine ait ünlü bir yemeğimizdir. Bazı yerlerde kuymak olarak da adlandırılır. Tereyağı, mısır unu ve kaşar peyniriyle yapılır. Ama orijinalinde daha farklı bir peynir kullanılır.

1 Beğeni

Mıhlama yemeği karadeniz mutfağından eksik olayan ve karadenize özel bir yemeklerden biridir. İçinde ise kaşar, mısır, un vs içerir.

1 Beğeni