Milli Piyango Biletleri Satışa Çıktı

Evet Arkadaşlar Milli Piyango Biletleri Satışta Milli Piyango biletleri satışa çıktı. Tam 100 TL, yarım 50 TL, çeyrek bilet ise 25 TL. Büyük ikramiye ise 100 milyon lira. Sizlerde bilet alıyormusunuz bu sene?

Inşallah ihtiyacı olana çıkar.Gerci herkesin ihtiyacı var bu zamanda🤣

Şans oyunlarına bu kadar bel bağlamak, iyiye işaret değil. Herkes, çalışmadan zengin olmanın peşinde. Bu kafayla kimse ekonominin düzelmesini beklemesin.

Evet milli piyango denince hayeller başlar herkes hayal etmiştir illaki piyango tutarsa yapıcak şeyleri şunu alırım bunu alırım felan :grin: ama şansızlık mıdır nedir çoğu kişi bilet parasını çıkartır yada hiçbirşey kazanmaz kazananlarda ne kadar şanslı olduklarının farkındadır umut verici birşey almayı düşünmüyorum.

Ya çıkarsa çıksın haram para ve kardeşim.O parayı dilenciye bile vermek istmemem,ne olduğu belirsiz para su gibi akıp gidecek kimse o parayla geleceğe yatırım yapmak istemez.Elinde kaybolacak ,hiç boşa sevinmeyin yani Allah bu yoldan para kazanmayı haram kılmıştır zaten , şans neye yarar ki ben bir kere bile inanıp almadım.

Bizim burada bir adama 2 kere çıktı büyük ikramiye adam hepsini yedi bitirdi, hazıra dağ dayanmaz diye boşuna dememişler. En son bir tane dükkanı vardı ne oldu bilmiyorum haydan gelen huya gidiyor.

Hiç bulaşmayın. Yine kimseye çıkmayacak, ya da çıkan kişi ortaya çıkmayacak. Para devlete kalacak. Bilet alanlara da geçmiş olsun olacak.

Herkes hayal eder çıksa şu kadar ev alırım şu arabayı alırım şu ülkeye tatile giderim diye. Ama bir ülkede insanların umutları şans oyunlarına bağlanmışsa o ülkede gerçekten refah düzeyi düşüktür. Neyse umarim gercekten ihtiyacı olana çıkar.

mesela bu para sana çıksa sen neler yapardın yatırım olarak

Arkadaşlar kanmayın ve bırakın almayın böyle piyango biletleri falan . Haramdır haram ,şans oyunları Allahu Teala yasaklamıştır ,haram paranın ne size ne de başkasına faydası vardır .İnsanlar anlatır milli piyango dan çıkan parayı ne yaptınız diye sorduklarında ,para çar çur oldu para su gibi akıp gitti derler . Başka ne olacak zaten böyle parayı hayır kurumlarına bağışlamanız çok saçma olacak ama bilmiyorum sizin kararınız olacaktır.Hic heyecan vermedi yani bana milli piyangoymuş yıl başı imiş yabancıların adeti hiç de sevmem . Ben böyle düşünüyorum.

kul hakkı yalan dolan göz boyama umut tacirliği… tek yol işleyen demir ışıldar mantığı…

Umut fakirin ekmeği derler. İnşallah ihtiyacı olan birikerine çıkarda bir işe yarar.

Kura yapılırken ali cengiz oyunları dönmesinde kim kazanırsa hayırlı olsun o parada hayırlı işlere vesile olur ve en önemlisi inşallah tanımadığı akrabaları çıkmaz

Bilet fiyatları çıkan ikramiyeden daha pahalı olmamış mı ?:joy:
Ailecek tüm Sorhadi üyeleri katılıyoruz buna emin olabilirsiniz :grin:
Şans işi ama işte çıkcakda bekliceksinde ömür meselesi haline geldi

Bana çıkmaz o yüzden almıyorum alınca da gribe giriyorum acaba cikarmi ne kadar gelir diye :joy:

Devlet bir elimle Kuran öğreteyim, diğer elimle de milli piyango, iddia oynatayım derse, ortaya iddia kuponum ya da milli piyango biletim tutsun diye dua eden bir nesil çıkar! Almayın ve aldırtmayın lütfen !.

ben pek milli piyango biletleri almam nedense çünkü şansıma güvenmiyor ve çıkacağına da inanmıyorum o yüzden de pek aldığım söylenemez…şu an içinde öyle bir düşüncem yok bakalım artık…pek de zaten sağlıklı bir uygulama değil bu milli piyango biletleri falan…aslında almasak da olur…

sonuç hep hüsranla bitiyor nedense bu tarz parayı bulan insanların. böyle olsun istemeyiz değil mi…kimse istemez tabi…ama yine de bir umut alınıyor ne yazık ki…

Ben almıyorum ve şans oyunlarına da inanmıyorum.

Bu sene nedense bilet almak içimden gelmiyor. Bu sene oldukça karamsar ve zordu ve milyonda bir ihtimal şans , piyangonun bana çıkması imkansıza yakın. Nedense geleceğe umutsuz ve karamsar bakıyorum bu yıl. Aslında sebepler belli. Dünya zor durumda, yakın zamanda oldukça korkutucu bir deprem atlattık, ekonomi kötü, virüs, savaş hepsi bir arada. Sanki hayal kurmayı bile unuttuk. Yine de , elbette büyük ikramiye hayatımdaki bir çok şeyi olumlu şekilde değiştirebilir. Şu an için kararsızım.