Milli servete 500 bin lira zarar!

Muş’ta elektrik direklerinde ki 22 Lira değerindeki cıvataları çalan hırsızlar 3 yüksek gerilim hattı direğinin devrilmesine neden oldu. Bu durum maliyeti toplam 500 bin lira zarar oldu. Milli servet düşmanları bu hırsızların yapmış olduğu bu eylem sonunda 41 yerleşim yerinde saatlerce elektrik verilemedi ve mağduriyetlere sebep oldu.
image">image

Hırsızların da aç köpek gibi saldırmadıkları yer kalmadı. 22 lira için koca koca direkleri devirecek kadar ne yaşadın arkadaş? Oluşan zararı yakalayıp karşılatacaksın böylelerine diyeceğim, zaten ne kadar parası vardır ki? Bazen keşke angarya olsa diyorum.

Merhaba. Angaryadan kastım da buydu. Zarar karşılanana dek çalıştırılması. Fakat angarya yasağı var.

Yok yok karşılatmak en doğrusu parası yoksa da o borç değerinde çalışsınlar bak bir daha böyle birşey yapıyor mu hem o hemde bu yolda olanlar.
Ay o kadar sinir bozucu hale geliyorlar ki tamam herkes bir geçim derdinde ama yani bu kadarda olmaz ya. Bu milletin malına göz koymaktan başka birşey değil yazık günah ya. Allahlarından bulsunlar başka da diyeceğim yok.
Aaa bunu bilmiyordum. Olması gereken ne varsa insan hakları diye yasak. Başka ülkelerde serbest ama. Çok sinirlendim yine ya. Ee peki bizim uğradığımız zararı kim telafi edecek o zaman dimi? Biz söylenir dururuz artık napalım.

Ayy bu hırsızlar yeminle zivanadan çıktı, her şeyi çalıyorlar ya her şeye zarar veriyorlar yeter ki para etsin. Bunları yakalayıp iyi bir ceza vermeleri lazim.

Yakalanıp iyi ceza vermeleri lazım kesinlikle. Hırsızlar etrafta kol geziyor.

Böyle bir şey olabilir mi ya! Bunlar nasıl insan? İnşallah ne ağır hapis cezasını alırlar. Hoş, bunlar hapisle de akıllanmazlar ama neyse. Hiç cezasız kalmalarından iyidir.

Yok böyle bir şey ya derdi neydi acaba… inanılır gibi inşallah ödetirler parasını ne diyeyim. Etrafa da zarar vermekten başka bir şey yapmıyor bu gereksiz insanlar…

Ülkede olan olaylara şaşırmayı bırakalı çok oldu çünkü aklınıza gelebilecek veya asla gelemeyecek her şeyi yapma potansiyeline sahip kişiler var. Kesinlikle iyi bir ceza almaları gerekiyor ki bir daha tekrarlanmasın.

İnsan kendi ülkesindeki mala niye zarar verir kar mı ettin şimdi 22tl ile ondan daha fazla paraya mal oldu şimdi devlete yazık milli servet boş yere gidiyor paralar